Poškozený kryt klíčů od auta? Po opravě budou jako nové

Dnes a denně je bereme do ruky a několikrát za den použijeme, ať už je náš cíl výlet s rodinou, pracovní oběd nebo cesta na nákup. Klíče od auta vydrží hodně, ale poškodit je můžeme také. Je lepší mít tento fakt na paměti, protože klíč poničený nešetrným zacházením vám v určité situaci může docela zkomplikovat den.

Jemné zacházení

Kde máte klíče od svého vozu, když je zrovna nepoužíváte? Pečlivě je po příchodu domů položíte na jejich místo, nebo prostě jen někam hodíte? Doma na botník, v kanceláři na stůl, na nákupech do kabelky plné jiných věcí. I když jsou autoklíče věc odolná, někdy se stane, že dojde k jejich poškození. Nejčastěji to odnese plastový kryt, který se odštípne nebo ulomí a pak už jsou klíče samozřejmě o něco křehčí. Pokud navíc máte ke svému autu vystřelovací klíč, může se snadno stát, že poškozený kryt nebude fungovat tak, jak má, klíč se uvnitř zasekne a nebude tak možné ho vystřelit ven pro použití, případně bude naopak problém ho schovat zpět dovnitř krytu.

Pomůže oprava

Standardně pomůže jednoduchá výměna krytu, pouze byste měli znát značku a typ vozidla a také rok výroby. Jednotlivé modely i stejné značky mívají dost odlišné klíče, a tak jsou tyto informace nezbytné. Plastový kryt často navíc ukrývá i čip s kódy pro imobilizér, ani to však není problém a do nového klíče lze veškeré informace přehrát, aby klíč fungoval tak, jak má. Imobilizér je u novějších vozů již standardní výbavou, a pokud nedojde ke správné identifikaci kódu, není do řídící jednotky předána informace a auto nejde nastartovat. Klíče od novějších aut je tak ideální nechat brzy opravit.

Pokud se vám klíče od vozu poškodí, nečekejte s opravou příliš dlouho. Na první pohled drobné odštípnutí ničemu nevadí, ale může vám způsobit zbytečné starosti.