Posilovna u vás doma – proč a jak si ji zařídit?

Právě teď nastává ideální doba na to, abyste zapracovali na vaší postavě – obzvlášť pokud vás trápí nějaký ten nadbytečný kilogram nebo se ve svém těle necítíte dobře. Kromě úpravy jídelníčku budete muset do svého harmonogramu zařadit i pohyb. Ne každý si však libuje v chození do fitness centra, někdo si raději zacvičí pěkně v soukromí a pohodlí svého domova. Jestli je to i váš případ, zřiďte si takovou malou posilovnu u vás v bytě.

Cvičení podle vašeho gusta

Cvičení doma poskytuje řadu výhod. Nebudete muset platit žádné členství ani nikam dojíždět, cvičit můžete, kdykoli vás napadne ajak dlouho chcete. Není rozhodující, co na sobě budete mít oblečené, nemusíte se stresovat tím, jak u toho vypadáte ani čelit zvědavým pohledům ostatních návštěvníků. K pohybu si navíc můžete pustit hudbu pěkně podle svého gusta, která vás dostatečně nabudí a zároveň motivuje. Záleží tedy jenom na vás, jestli se z reprobeden bude ozývat mix hudebních žánrů, taneční písničky nebo rockový nářez.

Co nesmí chybět

Stroje vybírejte podle toho, jestli chcete shodit kila nebo nabrat svalovou hmotu. Nepořizujte je bezhlavě a impulzivně a o jejich koupi se poraďte s nějakým odborníkem. Pozeptat se můžete také přátel, kteří již mají se cvičením nějaké zkušenosti. Základ domácí posilovny by měly tvořit činky, které dovedou s tělem úplné divy. Vhodné jsou také drobné fitness pomůcky, které vám pomohou s tvarováním postavy. Chybět by neměla ani posilovací lavice, na níž můžete provádět nejrůznější množství cviků – především na bicepsy, tricepsy, prsní či břišní svaly. Chcete-li zabít dvě mouchy jednou ranou, pak investujte do posilovacích věží. Tyto multifunkční přístroje nezaberou příliš mnoho místa a přitom procvičí všechny hlavní svalové partie. A pak už vám bude stačit „jen“ elán a vytrvalost. Tak, začněte dělat něco nejen pro krásu, ale hlavně pro zdraví – nezapomeňte, že ve zdravém těle, zdravý duch!