Přeskočit na obsah
Domů » AUTO MOTO » Podle jakých kritérií si musíte vybírat spolehlivou autopůjčovnu?

Podle jakých kritérií si musíte vybírat spolehlivou autopůjčovnu?

V České republice najdete stovky a stovky nejrůznějších autopůjčoven. Není se čemu divit, protože rychlá doprava je naprostým základem celé naší společnosti. Ať už potřebujete vůz do práce, chcete převézt materiál, nebo spíše toužíte po krátkodobém pronájmu karavanu na dovolenou, musíte si dávat pozor na celou řadu úskalí. Která to jsou?

Přehledné webové stránky

V dnešní online době je naprostým základem přehledná internetová prezentace. Ta slouží jako jakási vizitka celé společnosti a poskytuje zákazníkům veškeré důležité informace. Zároveň vám ušetří spoustu času a v drtivé většině případů si díky ní dokážete rezervovat vůz během pouhých několika kliknutí. Nemá-li některá firma své webovky, raději vyhledejte jiné poskytovatele.

Kompletní informace

Pravé nebezpečí přichází ve chvíli, kdy se snažíte zjistit finální částku za poskytnuté služby a další podmínky. Celá řada nepoctivých společností totiž velmi šikovně schovává skryté poplatky, pokuty za naprosté banality a podobně. Pokud nelze jednoznačně předem zjistit vše potřebné, je čas jít jinam. Určitě si vždy před podpisem smlouvy přečtěte všechny odstavce a nebojte se na cokoliv zeptat.

Předmětem nejrůznějších fíglů bývá často například zpoplatnění druhého řidiče, stejně jako pokuta za čištění vozu v kontaktní myčce, příplatek za cestu do zahraničí nebo poskytnutí zpola dotankovaného vozu, přičemž ve smlouvě je uvedena plná nádrž.

Recenze zákazníků

Pravděpodobně největší vypovídající hodnotu mají objektivní zkušenosti předchozích klientů dané firmy. Stačí si do vyhledávače zadat název konkrétních pomocníků a ve většině případů se před vámi objeví diskuze, postřehy i recenze. Dobré jméno si vybudovala třeba autopůjčovna v Praze pod názvem JSCAR Lease s.r.o.

Nenajdete-li na internetu vůbec žádné recenze k některé z českých autopůjčoven, rozhodně zpozorněte. Sofistikovanější podvodníci totiž občas vyhrožují majitelům jednotlivých portálů žalobou, pokud nestáhnou komentáře uvedené na svých stránkách.

Dobrý dojem

Možná to zní jako banalita, ale alfou i omegou kvalitních pomocníků je rychlá a poctivá komunikace. Musíte-li čekat na odpověď několik dní, pak je něco špatně. Poctivý majitel firmy se zkrátka ozve případným zájemcům co nejrychleji.

Ušetřete peníze

Půjčíte-li si auto, zajisté chcete utratit co nejméně peněz. To platí nejen pro samotnou službu, ale i z hlediska samotného ježdění. Úspora financí za pohonné hmoty je příjemný bonus pro vaši peněženku. Stačí vzít v potaz několik šikovných kroků a snadno ušetříte klidně i tisíce korun měsíčně. Podívejte se na článek pod vloženým odkazem a ihned se před vámi objeví velmi zajímavé tipy, díky nimž ulevíte své peněžence.