Plátěné tašky jsou hitem posledních let a levným dárkem

Doba igelitových tašek zdá se být dávno pryč. Lidé si uvědomují, že existují i šetrnější varianty k přírodě. Vrací se síťovky a také plátěné tašky. Obě jmenované varianty stojí pár desítek korun, ty druhé si navíc můžete opatřit libovolným stylovým potiskem, a ukázat tak světu svůj názor.

S plátěnými taškami se setkáte všude. Firmy je rozdávají jako dárky, díky potisku jsou pro ně dobrým marketingovým produktem. Můžete si je ale také zakoupit v obchodech, kolikrát třeba s ručně namalovaným vzorem. Nebo se nabízí varianta vymyslet si vlastní potisk.

Jak se tiskne na látkové tašky?

Pokud chcete být doopravdy kreativní, lze si koupit barvy na textil a vyřádit se ručně. Kdo však není až takový výtvarník, pro toho se možná hodí spíš varianta najít si nějaký pěkný obrázek a nechat si ho na tašku natisknout. Potisk látkových tašek se realizuje různými technikami, žádná z nich není až tak drahá.

Velmi často si lidé nechávají zhotovit jednoduché vzory z několika barev, pak se tiskne přímými barvami. Touto variantou nevytvoříte plynulé přechody, k tomu slouží separační tisk a CMYK tisk. Obecně lze říct, že se separačním tiskem docílíte výraznějších barev, CMYK vám ale poskytne plné barevné spektrum vhodné například pro tisk fotografií. Technologii každopádně vždy vybírá firma, která potisk tašek realizujete, takže obavy o výběr správné varianty jsou zbytečné.

Kolik tisk stojí?

Málokde vám potisknou jednu tašku. Mohou být ochotní to udělat, ale v takovém případě zaplatíte daleko vyšší částku než při hromadném tisku. Cena se pochopitelně liší i dle konkrétní firmy. Jednu z výhodnějších nabídek nabízí třeba Colorfactory. Při černobílém potisku 30 ks a velikosti motivu 38 × 48 cm zaplatíte za jednu tašku včetně potisku 49 korun. Samozřejmě jde domluvit i speciální požadavky jako třeba celoplošný potisk tašky. Fantazii se meze nekladou, zákazníci si mohou návrhy dodat sami (formáty .ai, .cdr).