Přeskočit na obsah
Domů » CESTOVÁNÍ » Plánujete jarní, nebo letní dovolenou? Vyrazte do Irska!

Plánujete jarní, nebo letní dovolenou? Vyrazte do Irska!

Fotografie: Irsko

Máte rádi tradiční středověká města? Ale také divokou a nespoutanou přírodu? V tom případě je pro vás Irsko ideální destinací. Najdete tu viktoriánská sídla, historické památky i fascinující přírodu.
Irsko, země s bohatou keltskou minulostí, která neopouští své hrdé tradice, je pro spoustu Čechů neznámou a neprobádanou destinací. A to je škoda. Má toho totiž tolik co nabídnout.

Středověký Galway

Milovníci středověké historie budou přímo u vytržení při toulkách spletitými středověkými uličkami města Galway ležícím na atlantském pobřeží. Určitě totiž neminete největší irský středověký chrám Church of St. Nicholas ze 14. století. A pokud se do Irska vydáte v září, budete se moci zúčastnit slavného Ústřicového festivalu.

Moderní Dublin

Za návštěvu samozřejmě stojí i hlavní město Dublin s jeho dominantou, 121 metrů vysokou dulinskou jehlou nacházející se na hlavním dublinském bulváru O’Connell Street. A když už budete v Dublinu, samozřejmě musíte vyrazit do tradičního pubu a dát si pivo Guiness a whiskey.

Malebná příroda a tradiční hospůdky

Z přírodních památek zcela určitě budete u vytržení z Obrova chodníku na severním pobřeží vzniklého geologickou činností, jemuž se také říká kamenní varhany. Za návštěvu však stojí i na pohled nehostinná a pustá skalnatá země The Burren na pohled připomínající měsíční krajinu. Stejně jako poloostrov Dingle se třemi horskými pásy. Ten vás uhrane nejenom malebnou přírodou, ale i tradičními hospůdkami.

Irskem od severu k jihu

Pokud tuto krásnou zemi chcete opravdu dobře poznat a dostat se jí, jak se říká, pod kůži, doporučujeme vybrat si služby nějaké cestovní kanceláře, která se na cesty do Irska specializuje. Poznávací zájezd Irsko má ve své nabídce například cestovní kancelář Redok. Její poznávací zájezd – Okruh po Smaragdovém ostrově vás provede těmi nejkrásnějšími místy severního Irska. Navštívíte během něho turisticky nejpůsobivější místa od severu na jih. Kouzelná středověká města, národní parky, divoké útesy i rybářské osady. Jsme si jisti, že vás dovolená Irsko nezklame. A že ne ni dlouho nezapomenete.