Pergola se stahovací střechou

Zimy u nás začínají být pěkně studené a léta zase pěkně horká. I když teď na sluníčko čekáme jako na smilování, až se dostaví třicítky a výše, budeme vděčni za každý koutek stínu. A na terasách obzvláště.

Co se stínících technik týče, na terasu si můžeme postavit klasický slunečník. Zafouká ale vítr a slunečník je fuč a mnohdy nenávratně zničen. Na terasu si dále můžeme nainstalovat markýzu. Ani ta ale nemusí být moc odolná a i při mírném dešti pod ní zmokneme. Inteligentní řešení tohoto problému nabízí hliníková pergola se stahovací střechou, která vás spolehlivě ochrání jak před sluncem, tak i silným deštěm.

Populární hliník

Hliník coby materiál v současné době nabývá na popularitě. Důvodů je hned několik: téměř nulová údržba, nízká váha a vysoká životnost. Stínění hliníkovými pergolami je pak nejenom velmi efektivní, ale i velmi estetické, na pohled zaujmou moderním designem. Hlavní výhoda stahovacích pergol je nasnadě: můžete si je zatáhnout a stáhnout, kdy budete chtít. Ráno snídat pod širým nebem, ale obědvat a večeřet ve stínu. Stahovací střecha se v tomto světle ukazuje jako velmi chytré řešení.

Pergola místo altánu

Zahradní pergola je tvořena pevnou konstrukcí, která umožňuje její umístění jak u stěny, tak ve volném prostoru, kde vám plně nahradí funkci altánu. Obávat se naumíste ani ovládání perogly, které je díky elektromotoru pohodlné a snadné. Z kvalitních materiálů ošetřených nanotechnologií jsou vyrobeny i potahové látky, které vás ochrání jako před škodlivým UV zářením.

Maximální voděodolnost

Pokud byste rádi maximálně voděodolnou pergolu, zvolte coby potahový materiál PVC. Součástí těchto pergol jsou i okapy. Přímo pro terasy jsou konstruované pergoly s přesahem, se kterými budete schopni svou terasu zastínit kompletně, což uvítáte především v těch největších parných dnech. Velmi praktické jsou rolety s možností naklápění zastřešení, díky kterému můžete stínit téměř celodenně.