Osvětlení interiéru i exteriéru: LED technologie v hlavní roli

Stavíte aktuálně nový dům anebo jste se rozhodli pro menší či větší rekonstrukci? V jakémkoli případě budete stoprocentně přemýšlet nad osvětlením vnitřních i venkovních prostor. Vybírat budete nejenom samotnou podobu konkrétních svítidel, ale především technologii svícení. Tou nejmodernější je samozřejmě LED osvětlení. Právě jemu se věnují v mnoha odborných i hobby magazínech. Není se čemu divit, protože LEDky dokážou ušetřit poměrně solidní sumy, jež je nezbytné platit dodavateli elektrické energie. Podívejme se tedy na plusy tohoto typu světla mnohem podrobněji.

Vysoká úspora a výdrž

Jak již bylo řečeno, hlavní předností LED osvětlení je maximální úspora elektřiny. Obecně lze říct, že jsou až 10× úspornější než standardní wolframové žárovky. Jednu místnost, která je osvětlena tradičně vláknovou žárovkou o spotřebě 45 či 60 W, dokáže prosvětlit i LEDka mající spotřebu 4, případně 6 W. A to už je skutečně velký rozdíl. Moderní LED žárovky navíc vydrží svítit klidně i 50 000 hodin, což se obyčejným podaří jen velmi složitě. Vlákno se u nich přerušuje poměrně často. Může za to i časté rozsvěcování a zhasínání. LEDkám ani toto nijak nevadí.

Moderní osvětlení se vším všudy

Mnohdy v minulosti byly LEDky ne příliš oblíbené, jelikož se dalo vybírat jen z velmi mála odstínů světla. Dnes je tomu úplně jinak, k dispozici jsou jak v tradiční žluté barvě, tak i v teplé nebo studené bílé. Poslední jmenovaná se hodí především do exteriérů. Hodně oblíbené jsou i LED pásky, jež se často dávají do podhledů či jako osvětlení kuchyňské linky. Podívat se na ně můžete například na adrese https://www.ledakce.cz/led-pasky/.

Vyberte si ze spousty modelů

Ať už uvažujete u LED žárovkách, reflektorech nebo páskách, vyplatí se nakupovat u specialisty za výhodné ceny. Naším tipem je www.ledakce.cz. V nabídce tohoto eshopu je spousta zajímavých variací LED osvětlení, z nichž si jistě vyberete.

Facebookové komentáře

Přidat komentář