Přeskočit na obsah
Domů » INTERNET-PC » Pro online výuku je zapotřebí rychlý internet

Pro online výuku je zapotřebí rychlý internet

Fotografie: Počítač a internet

Mnohé domácnosti v posledních měsících zjistily, že by potřebovaly více počítačů, aby každý v rodině měl svůj, a také rychlejší internetové připojení. Když se všichni sejdou doma a připojí k videohovoru, síť je zatížená a mnohokrát nezvládá. Účastnit se výuky, kde vidíte rozmazaně, co učitel píše, nebo každé desáté slovo neslyšíte, přitom není nic moc.

Pandemie koronaviru nás donutila se technologicky posunout daleko rychleji, než by to šlo za běžných okolností. Zjistili jsme, že můžeme daleko více fungovat digitálně, ovšem potřebujeme k tomu rychlý internet. Kde ho vzít a kde na něj vzít peníze?

Nespokojte se s tím, co máte

Máte doma špatný internet, protože lepší ve vaší lokalitě není k dispozici? Pravděpodobně je, jen o tom nevíte. Česko je poměrně dobře pokryto rychlým internetovým připojením a častokrát i na vesnici je možnost výběru, od koho si internet vezmete.

Ceny přitom nebývají až tak vysoké. Zkuste se poptat, kontaktujte klidně i společnost, u níž jste kdysi uzavřeli smlouvu. Možná jste ji uzavírali před pár lety, kdy byly podmínky úplně jiné, a teď by vám ta stejná společnost nabídla lepší cenu či vyšší rychlost. Normálně se zeptejte, jestli nemají výhodnější nabídku, že uvažujete o změně a plánujete jít jinam, protože současný tarif vám nevyhovuje. Možná vám nabídnou lepší. A kdyby ne, zkuste pátrat jinde. Třeba na https://www.nej.cz/ si snadno ověříte, zda poskytovatel Nej.cz nabízí připojení i ve vaší lokalitě.

Ušetřete spojením internetu a televize

Ušetřit můžete i tím, že si budete platit balíček internetu s televizí. Co si budeme nalhávat, v době, kdy musíme zůstávat doma, přijde internetová televize vhod. Zabaví vás bohatá nabídka programů i možnost pouštět si je podle své vůle – třeba zpětně. Nemusí vás tedy trápit, když máte online výuku v blbý čas a nestihnete další díl svého oblíbeného seriálu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.