Domů » Odborné ocenění mincí: Nemáte doma náhodou poklad?

Odborné ocenění mincí: Nemáte doma náhodou poklad?

Fotografie: zlatá bula sicilská

Začátek letošního roku se pojí s prudkým nárůstem výkupní ceny zlata, která je v současnosti nejvyšší za posledních 7 let. To je ideální příležitost pro prodej zlatých slitků či hodnotných mincí. Neskrýváte doma malé jmění?

Buďte ve střehu

Velká část investorů, kteří se rozhodli uložit část svého bohatství do zlata, jednotlivé slitky aktuálně prodává a těší se z vysokých výdělků. Jestliže i vás láká prodej zlatých prutů, měli byste pečlivě sledovat nejnovější zprávy, protože cena zlata je jako na houpačce. Jeden den jsou vyšší a druhý den zase spadnou dolů. Takto se to neustále střídá, tudíž se vyplatí sledovat internet a mít o situaci dokonalý přehled, jinak můžete zbytečně přijít o část výdělku.

Pro sledování nejčerstvějších informací je ideální webová stránka cena-zlata.cz. Velmi podobně jsou na tom i naši sousedé z východu. Oproti naší republice má však Slovensko nespornou výhodu v jejich měně. Jejich obchody se zlatem jsou totiž mimo kurz české koruny vůči euru, jako v našich končinách, což jim poskytuje ještě více peněz.

Prodejte numismatické sbírky

Pokud mezi vaše koníčky patří sbírání mincí, možná nastal správný čas pro jejich zpeněžení. Věřte, že některé kousky, do nichž byste to nikdy neřekli, mohou mít opravdu vysokou sběratelskou hodnotu. Svěřte se do rukou numismatických odborníků, kteří jednotlivé mince pečlivě zhodnotí a určí jejich cenu. V některých numismatických sbírkách se ukrývají hotové poklady a jejich majitelé o tom nemají ani nejmenší tušení.

Přijďte v pátek 3. 4. do prodejny Pražské mincovny v Obecním domě vedle Prašné brány. V čase od 10:00 do 15:00 hodin zde budou přítomni odborníci a světoví znalci z obchodní společnosti rakouské centrální banky. Ocenění mincí je zcela zdarma, tudíž by byla velká škoda tuto jedinečnou příležitost propásnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *