Domů » PRO FIRMY » Obrábění v 21. století

Obrábění v 21. století

Přestože dnes světu vládnou moderní technologie, bez tradičních obráběcích strojů se stále ještě neobejdeme. Lidskou práci sice postupně nahrazují roboti, know-how kvalitního člověka v oblasti obrábění je však pořád cennou devizou. Takové know-how se cení také u konkrétních společností dodávajících profesionální stroje.

Konstruovat a vyrábět stroje a zařízení pro CNC obrábění, tvářecí stroje, střižné a ohýbací nástroje, profilovací linky nebo svařovací stoly vyžaduje zlaté české ručičky. Naštěstí u nás ještě pořád jsou!

Co je české, to je dobré

Pochopitelně jsme více než kdy dříve tlačeni do úspory nákladů, to však nic nemění na tom, že kvalitní stroje pro CNC obráběnítvářecí stroje nebo svařovací stoly jsou v některých oborech nenahraditelné. Možná někteří podlehli lákavé ceně čínských strojů a nástrojů, jejich nadšení z výhodné ceny však obvykle netrvá dlouho. Nakonec se zase rádi vracejí k ověřené české klasice.

Pouze dokonalé stroje umožňují vyrábět precizní výrobky s vysokou konkurenceschopností, tedy v co nejkratším čase s optimálním využitím kapacit. Konstrukce strojů pro obrábění a dalšího zařízení samozřejmě musí odpovídat požadavkům daného výrobního procesu s maximální přesností a výkonem. To platí i pro tvářecí stroje a další technologická zařízení. Týká se to také svářecích stolů.

Jak dnes vypadá kvalita?

Pokrok zastavit nelze. I strojový park se proto vyvíjí a neustále zlepšuje. Moderní CNC obráběcí stroje představují složitá zařízení, která se většinou specializují na konkrétní výrobu a technologické postupy. Propojují se s technologiemi, což dokazují i výkonné elektrické ovládače nebo spolehlivé pohonné jednotky.

Svařovací stoly mají karbonitridovanou pracovní plochu, vykazují maximální pevnost a přitom flexibilitu. Kvalitní stoly jsou výškově nastavitelné, s možností naklopení pracovní plochy. Takové svařovací stoly najdete v portfoliu společnosti Company PMX s.r.o. Nechybí ani stroje pro obrábění, tvářecí stroje aj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *