Nutná oprava autoklíče? Tady jsou nejčastější problémy!

Klíče od auta používáme prakticky denně, nicméně i ony se mohou častým používáním opotřebit a pokazit. Pokud podobná nepříjemnost potkala i vás, dozvíte se, co vše budete muset pro opravu autoklíče udělat.

Ne vždy je při poruše autoklíče nutná kompletní výměna, vždy záleží na tom, která část byla poškozena. Dle toho se pak dá nahradit pouze příslušná komponenta a dojde tedy ke značné úspoře na výdajích. Výroba klíčů totiž může být finančně nákladná. Veškeré moderní autoklíče jsou dnes vybaveny čipem, který slouží jako elektronická ochrana, a slouží také k nastartování vozidla. Pokud dojde k poruše této elektronické části, oprava bývá finančně nejnákladnější.

Mezi nejčastější opravy patří oprava plastové hlavy, pod kterou se právě elektronická část nachází. Častým důvodem poškození bývá promáčknutí nebo opotřebení materiálu. V takovém případě je klíč nefunkční a to ani v případě, že je čip zcela v pořádku, proto jej dále nepoužívejte a nechte klíče od auta opravit.

Dalším častým problémem bývá nefunkčnost dálkového ovládání. Pokud se vám auto neodemyká či nezamyká pomocí autoklíče, vyhledejte kvalitní servis, ve kterém vám tento problém dokážou odstranit na počkání nebo do několika hodin. Kontaktovat odborníky můžete také v případě, že váš autoklíč není vybaven dálkovým ovládáním, a vy byste si jej do autoklíče umístit přáli. Takovéto vylepšení dálkového ovládání vás bude stát pouze pár set korun.

Problémy nenastávají pouze s autoklíči, ale také se startovacími kartami, které nedokážou odemknout či zamknout automobil. I s takovými problémy se můžete na kvalitní servis obrátit. Postačí provést diagnostiku, která rozkryje místo problému a napoví, jak ji opravit. I oprava startovacích karet může být hotova během několika hodin či na počkání.

Ať už vás čeká oprava autoklíče nebo startovací karty, vždy u sebe musíte mít technický průkaz vozu a občanský průkaz. Pak už jen stačí a vaše jízda může zase pokračovat dál.