Nová dimenze únikových her: Hrajte venku

Únikové hry jsou v kurzu už pěkných pár let. Kdo jich vyzkoušel více, ví, že jsou vlastně pořád dost podobné. Příběh sice může být jiný, ale úkoly se opakují. Čím více únikových her vyzkoušíte, tím jsou pro vás potom jednodušší, protože už přesně tušíte, kde hledat nápovědy, z čeho vyčíst kód a tak dále. Aktuálně však srdce hráčů a milovníků dobrodružství dobývá jedna novinka – venkovní únikové hry.

U nás si zatím můžete zahrát venkovní únikovky v Praze a Ostravě. Dále si za nimi lze udělat výlet do Bratislavy či do Velké Británie, což může být docela výzva. Ono je něco jiného, když se pohybujete v ulicích hlavního města, které znáte, nebo jste naopak v úplně neznámém prostředí.

Celou hrou vás provází mobilní aplikace

Klasická úniková hra funguje tak, že se objednáte na určitý čas, obsluha vás zavře do místnosti, kamerou vás sleduje, čeká, než vyřešíte všechny hádanky, případně poradí. Tady ne. Venkovní úniková hra je řízená aplikací ve vašem mobilním telefonu. Ani si nemusíte rezervovat žádný konkrétní čas, prostě přijdete na místo, kde příběh startuje, spustíte v aplikaci hru a zbytek už je jen na vás.

Úkol je samozřejmě pořád stejný – musíte hru dokončit v co nejkratším časovém intervalu. I princip je podobný. Řešíte hádanky, a pokud si nevíte rady, zeptáte se aplikace na radu. Dá vám ji, ale cenou za ni je časová penalizace. Mimochodem žebříček nejrychlejších řešitelů je vidět přímo na webu u každé hry.

Prozkoumejte Vyšehrad nebo se staňte asasínem

Venkovních únikových her si v Praze zahrajete několik. Jednou z těch nejoblíbenějších je Kletba Vyšehradu. Trvá asi 2 hodiny, ujdete při ní 3 km a obtížností je určená pro pokročilé. Počet hráčů není u žádné venkovní únikovky Praha vůbec omezený. Můžete se vydat sami, nebo naopak s partou dalších deseti kamarádů. Optimální je však počet 3-6 hráčů.

Velmi oblíbená pokročilá hra je i ta s názvem Asasín. A zatímco Kletba Vyšehradu se dá s baterkou hrát i v noci, Asasín je hratelný jen za denního světla. Doporučené je začít nejpozději v 16:00, protože poslední stanoviště zavírá v 19:00.

Kletbu Vyšehradu si v loňském roce zahrálo přes 400 hráčů, Asasína skoro dvě stovky. Další hry budou jistě přibývat. Mobilní aplikace Hunter Games totiž umožňuje jednu velmi zajímavou věc. Uživatelé mohou sami vytvářet další únikové hry a mít provize, pokud si je někdo zahraje. Zajímavé, že? Přečtěte si více na Hunter.games.