Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Nesviťte elektřinou a pořiďte si světlovod!

Nesviťte elektřinou a pořiďte si světlovod!

světlovody

Světlovod, jak ostatně napovídá jeho název, do interiéru přivádí denní světlo, které by se mu jinak nedostalo. Vy tak v takovém interiéru nemusíte svítit elektřinou, čímž významně ušetříte. Lépe na tom bude vaše peněženka i zdraví.

Má babička by prohlásila, že svítit za bílého dne je rozmařilost. Jsou ovšem provozy, kde to jinak nejde, možná namítnete. Míst, kterým se denní světlo nedostává, skutečně přibývá. A jeho nedostatek se samozřejmě projevuje na lidském zdraví. Spíše negativně než pozitivně. Člověk denní světlo zkrátka potřebuje!

Sviťte zdarma

Řídnutí kostí, pálení očí či přímo zkažený zrak. Nedostatek denního světla může mít přímo katastrofální následky. Řešení zmíněných problémů je přitom snadné. Do prostor stačí nainstalovat křišťálové světlovody a světelná potrubí, a problém bude vyřešen. Elektrickou energii nahradí sluníčko. Svítit budete zdarma a i vaší tělesné schránce (a vašich zaměstnanců) bude v mnoha ohledech líp.

Co to je světlovod?

Buďme ale konkrétní. Hlavní funkce světlovodu je, jak jsme již naznačili, přívod denního světla, ať již ze střechy či z fasády domu. Světlovod se skládá z kopule (křišťálové či z plexiskla), tubusu a difuzéru. Úlohou kopule, jež se většinou nachází na střeše či fasádě domu, je nashromáždit co největší množství světla a prostřednictvím tubusu jej „poslat“ interiéru.

Světlo z padesátimetrové vzdálenosti? Ano, je to možné!

Světlo do interiéru putuje prostřednictvím tubusu. Jeho cesta přitom nemusí být jen přímá. Pomocí nastavitelného kolene je možné tubus i zahnout, což je praktické řešení pro prostory, jež neumožňují instalaci přímých tubusů. A pozor, například v portfoliu společnosti Lightway, což je renomovaný výrobce světlovodů, najdete i tubusy, které vám přivedou i denní světlo z padesátimetrové vzdálenosti!

Světlo rozptyluje difuzér

Další důležitou součástí světlovodu je difuzér, jehož úkolem je světlo rovnoměrně rozptýlit po celé ploše místnosti. Aniž by samozřejmě došlo k jeho barevnému zkreslení. U tubusových světlovodů zmíněné značky Lightway jsou tyto difuzéry vyrobené buď ze sodnodraselného skla, nebo z materiálu Plexiglass.

Nechte si zpracovat cenovou kalkulaci

Ceny světlovodů se pohybují okolo 3 tisíc korun za jednotku. Cenovou kalkulaci ovšem ovlivňuje řada faktorů, jako jsou rozměry místnosti, délka a počet tubusů a podobně. Zajímá-li vás cena světlovodu právě pro vaši nemovitost, nechte si od společnosti Lightway zpracovat nezávaznou kalkulaci. A hned uvidíte, jak na tom jste. Mějte však na paměti, že střešní světlovody se při vzrůstajících cenách elektrické energie v dlouhodobém horizontu rozhodně vyplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.