Nepusťte vedra do svého domova!

Zatímco na dovolené je teplé počasí snem, jindy může každý stupeň navíc znamenat opravdový očistec, zejména pak v domech nebo bytech, které jsou orientovány na jihozápad a kde teplota s postupujícím létem pomalu, ale jistě stoupá… Jak se zdrcujícímu vedru bránit? Podívejte se na všechny možné způsoby.

· Klimatizace: Pořízení klimatizační jednotky se jeví jako ideální řešení, ale nic není tak jednoznačné. Instalace klimatizace má své technické limity a v rámci bytových domů mnohdy narazí kvůli zákazům a stanovám společenství vlastníků. Proudění chladného vzduchu navíc s sebou přináší rizika v podobě dýchacích onemocnění.

· Ventilátory: Ventilátory fungují jako rychlá první pomoc, ale z dlouhodobého hlediska se nejedná o nijak efektivní řešení. Používání ventilátoru často způsobuje nepříjemné nachlazení nebo bolesti za krkem, pokud je proud vzduchu příliš silný. A ventilátor v každé místnosti? To by se vám určitě nezamlouvalo…

· Žaluzie a závěsy: Žaluzie jsou téměř samozřejmostí, ale jistě budete souhlasit, že klasické vnitřní žaluzie přece jen propustí značnou část sluneční energie a teplota v interiéru tak stále stoupá. U závěsů je zase třeba dbát na to, aby látka byla co nejméně propustná, jinak se jedná spíše o estetickou záležitost.

· Protisluneční fólie: Za úvahu rozhodně stojí takzvané protisluneční fólie, které jsou nenápadné, leč překvapivě efektivní, neboť zachytí velkou část slunečních paprsků, včetně nebezpečného UV záření. Protisluneční fólie na budovy v Brně a širokém okolí aplikuje firma SunPro. Obdobný komfort, tentokrát při cestování, nabízí tónování autoskel v Brně.

· Mokré prádlo: Zkoušeli jste už babské rady, konkrétně rozvěšení mokrého prádla různě po bytě? I tento způsob může při extrémních vedrech přinést úlevu, ale i zde platí, že je lepší teplo vůbec nepustit dovnitř.