Nejlepší účesy pro dlouhé vlasy

Vlasy jsou korunou krásy, proto máme zafixováno, že pro maximální půvab musíme mít bohaté a dlouhé vlasy. Pravda, většině žen sluší víc. Lze z nich vytvořit mnohem více účesů než z kratšího sestřihu. O kštici se ale ženy musí více starat, jinak i sebelepší účes bude vypadat zplihle.

Kde hledat účesy pro dlouhé vlasy?

Dlouhé vlasy vyžadují jistou údržbu. Kvalitní šampony, různé kúry, pravidelné zastřihávání i dobré zacházení (například nechoďte spát s mokrými vlasy, pak se třepí). To je základ pro perfektní účes. A kde hledat inspiraci? Nejlépe na foto návodech. Samy zvládnete účesy pro dlouhé vlasy, které budou vypadat profesionálně, a přitom jsou jednoduché. Zkuste si například zaplést tzv. francouzský cop. Až bude hotový, jednotlivé pramínky trochu vytahejte, aby ohon působil rozvolněně. Velmi vznešený je účes s pomocí podložky, které se říká „donut“. Vypadá jako drátěnka s dírou uprostřed. Jí provléknete ohon. Poté přes tuto vlasovou pomůcku upravíte vlasy tak, aby nebyla vidět. Ohon v podstatě obrátíte a upevníte druhou gumičkou. Trčící konce vlasů obmotáte kolem drdolu a upevníte pinetkami. S dlouhými vlasy si můžete dovolit i různé příčesky, ať už jde o clip-in vlasy či umělé copy. Nikdo nepozná, že nejde o vaši kštici.

Které umělé nehty jsou nejlepší?

Lámou se vám vaše vlastní nehty? Nebaví vás, že když si nalakujete nehty, barva se hned oprýská? Nechte si udělat umělé nehty. Působí přirozeně a vy nebudete mít starosti s neustálým přelakováváním, pilováním apod. V první fázi vás čeká rozhodnutí, jestli chcete gelové, nebo akrylové nehty. Gelové platí za šetrnější k vašim nehtům, protože jim ovšem například umožňují dýchat, jsou křehčí. Většinou ale i tak vydrží i vyšší zátěž, a protože se nehty doplňují asi po třech týdnech, budou stále pěstěné. Gelový či akrylový podklad je základ. Poté se nanáší barva. Velmi oblíbenou variantu představují shellacy. Jedná se o přírodní pryskyřici, jež dodá povrchu nehtu lesk a pružnost. Následně se může nehet dozdobit různými kamínky, práškem (pro tzv. metal efekt) nebo se provádí ombre. Tento motiv je oblíbený zejména u francouzské manikúry, kdy bílá barva přechází do ztracena. Chcete další tipy? Více inspirace najdete na webu webrangers.cz.