Kde najít nejpřesnější předpověď počasí

Vyrážíte na dovolenou a nevíte, jaké oblečení si sbalit do kufru? Vydali jste se ráno do práce za slunečného počasí a cestou domů jste zmokli na kost? Poradíme vám, jak lze zařídit, aby vás nic nepřekvapilo.

Aby vám neteklo do bot

Předpovědí počasí naleznete na internetu bezpočet, často však zjistíte, že se údaje, které jste z nich vyčetli, neshodují se skutečností. Stoprocentní záruku vám samozřejmě nedá nikdo, Matka Příroda dokáže být nevyzpytatelná, některé zdroje ovšem přece jen bývají spolehlivější než jiné. Služba, která prokazatelně uvádí nejpřesnější hodnoty, je norské počasí yr.no. Není náhoda, že tato aplikace pochází ze severu, kde je počasí obzvláště vrtkavé. Nyní se na její přesnost spoléhají miliony lidí na celé zeměkouli a uživatelé potvrzují dlouhodobě nejlepší výsledky.

Multifunkční servis

V dnešní době je samozřejmostí, že lidé chtějí co nejvíce využívat smartphony. Yr.no sleduje tyto trendy a nabízí hned několik platforem, na nichž si lehce ověříte, jak bude v nejbližší době venku. Vedle webových stránek je vám k dispozici aplikace pro mobily ve verzi pro Android a iOS i rozšíření internetových prohlížečů, díky němuž pro vás bude předpověď vždy okamžitě dostupná. Updatuje se v šestihodinových intervalech, podrobnější informace vám ukáže hodinový meteogram. Stránky jsou známé především pro přesnou dlouhodobou předpověď, kterou zde můžete sledovat až na 9 dní dopředu. Další užitečnou funkcí stránek je webkamera z různých lokalit. Předností smartphonové aplikace Yr.no je pak zobrazení počasí dle vaší aktuální polohy.

Počasí pro každou hodinu

Pokud vám nevyhovuje vyhledávání na stránkách v angličtině, nebo z jiného důvodu preferujete tuzemské služby, zajímavou alternativu poskytuje Meteoskop. Tento přehledný web poskytuje předpověď pro celou Českou republiku (v databázi je více než 15 000 lokací) s aktualizací počasí každou hodinu, a to na tři dny dopředu. Vybírat můžete mezi krátkodobou předpovědí, dlouhodobou předpovědí a radarem. Klasická předpověď kromě mapky ČR obsahuje také časovou osu pro sledování proměny teplot a srážek. Uživatelé si pochvalují vychytané funkce Meteoskopu, jako je možnost uložení oblíbených míst, a příjemné rozhraní.

Vybrali jste si už nejlepšího pomocníka pro zjišťování předpovědi počasí? Ať už vám lépe vyhovuje dlouhodobá předpověď na Yr.no, nebo preferujete přehledný Meteoskop, doufáme, že před odjezdem na dovolenou získáte jen ty nejpozitivnější informace.