Myslete na budoucnost a investujte tak, abyste nepřišli o peníze

I v dnešní době, kdy se ekonomice daří a drtivá většina lidí má zaměstnání, a tím pádem i solidní výdělky, je třeba myslet na budoucnost. Může se stát, že se za pár let situace zcela obrátí a vy budete muset spoléhat na finanční rezervy, které jste si vytvořili. Právě z tohoto důvodu je vhodné spořit a investovat. Jednou z jistot je investice do stříbra a zlata.

Pojmy investiční zlato a stříbro jsou přesně definované právními předpisy, nejedná se tedy o vše zlaté a stříbrné, na co narazíte. Jde o cihly, slitky a mince, jež musejí mít určitou kvalitu a punc. Pokud myslíme kvalitu, hovoříme o takzvané ryzosti, podle níž se pozná, v jaké kvalitě je drahý kov v produktu přítomný.

Proč investovat do drahých kovů?

Investiční zlaté slitky a jejich stříbrné verze jsou vhodným investičním produktem hned z několika důvodů. V první řadě jde o drahé kovy, jejichž reálná hodnota je velmi stabilní. Nikdy tak neriskujete, že jejich nákupem přijdete o vložené finanční prostředky. Nedá se na nich vydělat tolik jako třeba na nákupu akcií, ale hlavním cílem investice je právě ochrana peněz.

Kromě toho jsou také výborným prostředkem směny, neboť zlato a stříbro ve formě slitků, cihel a mincí vyměníte prakticky kdekoliv na světě, na rozdíl od bankovek. Oproti jiným komoditám jsou navíc snadno přenositelné. Už pár stovek gramů zlata představuje vysoké množství peněz, přitom se vám slitek vejde do kapsy.

Stříbrná mince může mít i zvláštní tvar

Investiční stříbro a zlato vydávají národní banky, a to v různých edicích. Novinkou jsou i zajímavé tvary. Příkladem budiž stříbrná mince Drak 2 OZ 2018 Osmička Antique Standard. Jak už z názvu vyplývá, je vyrobená ve tvaru číslice 8. Ta má značnou symboliku v čínské kultuře. Jedná se tedy nejen o čistě investiční záležitost, ale také o oblíbenou sběratelskou minci. Pořídit si ji můžete i v Česku, a to u společnosti AuPortal, která patří k nejvýznamnějším obchodníkům s drahými kovy u nás a na Slovensku. Nabízí mnoho populárních stříbrných a zlatých slitků a mincí. Všechny produkty dodává s patřičnými certifikáty, díky nimž máte jistotu, že pořizujete skutečně investiční drahé kovy.