Mnohé z průmyslových řezných nástrojů využijete i v domácnosti

Řezné nástroje určené k řezání a opracování různých materiálů najdou uplatnění jednak ve většině průmyslových odvětví – v provozech, expedici i ve skladech, ale i v domácnostech. Nejde jen o nože a nůžky. I odlamovací nože či děrovací kleště byste doma měli mít.

Manipulace s odlamovacím nožem je jednoduchá

Odlamovací nůž je malý řezací nástroj vyznačující se snadnou manipulací a lehkostí. Představuje bezpečnou variantu řezání papírů, kartonů, fólií a měkčích plastů. Umožňuje přesný řez díky tloušťce nástroje, která se v běžném provedení pohybuje v rozmezí 0,5 – 0,7 mm. Rukojeť odlamovacího nože je ergonomicky tvarovaná. Čepel do ní lze zasunout, takže vám nehrozí úraz, bát se nemusíte ani jejího ulomení. Pokud by přece jen došlo k poškození čepele z důvodu zlomení či opotřebení, vyrábí se náhradní čepele za víc než příjemnou cenu.

Základem úspěchu bezchybného střihu je volba optimálního typu nůžek

Jinými vlastnostmi jsou charakteristické nůžky průmyslové, dalšími zase nůžky na stříhání textilií, kabelů. Každopádně se vyplatí do tohoto nástroje investovat. Nůžky Solingen určené pro běžné použití, ale i pro průmysl umožňují kvalitní zpracování rozličných materiálů. Oceníte plastovou rukojeť doplněnou o protiskluzovou pryž, která zajistí komfort při stříhání bez otlačených prstů. Nůžky Solingen se vyrábí i pro děti, problém není sehnat nůžky speciálně pro leváky.

Děrovací kleště vyrazí kruh, trojúhelník i čtverec

Jestliže potřebujete do papíru, pryže, kartonu, plastu či třeba kůže vyrazit pravidelný tvar, například kruh, půlkruh nebo čtverec, budou se vám hodit děrovací kleště. A to buď samostatné kleště, případně revolverová varianta. Revolverové kleště jsou praktické, jelikož disponují otočným nástavcem s několika velikostmi otvoru. Manipulace s nimi je jednoduchá, bez nutnosti pracovat silou, protože pružina mezi částmi rukojeti vyvíjí adekvátní tlak na materiál. Rukojeť umožňuje pohodlný, protiskluzový úchop.

Řezné nástroje k průmyslovému i domácímu použití seženete u Techni Trade. Klientům nabízí díky dlouholetým zkušenostem kvalitní zboží, jeho rychlou dodávku, možnost vyzkoušení na vzorkovně, nabídka výroby na zakázku i nadstandardní zákaznický servis.