Přeskočit na obsah
Domů » ŽENY » Megalomanský šatník je pasé – jak se uskromnit?

Megalomanský šatník je pasé – jak se uskromnit?

Fotografie: recyklace textilu

Většina z nás žije ve světě nadbytku. Nejen, že máme všechno, co potřebujeme ke spokojenému a pohodlnému životu, ale často vlastníme víc věcí, než jsme schopni vůbec využít. Stačí se jen podívat do skříně, určitě tam objevíte spoustu kousků, které jste za poslední rok vůbec neměli na sobě. Co se tedy zkusit trochu uskromnit?

Třiďte

Teď před začátkem jara nastává na redukci šatníku ideální příležitost. Jakmile se rozhodnete vyměnit teplejší kousky za lehčí varianty oděvu, vezměte to z jedné vody načisto a rovnou se vrhněte i na třídění věcí. Ze všeho nejdřív si vyskládejte všechno oblečení ze skříně a rozdělte si ho na několik hromádek – na ty kousky, které máte rádi a chcete si je stoprocentně ponechat, a na ty, kterých se hodláte zbavit. Pokud u některých při rozhodování tápete, pak si je vyzkoušejte před zrcadlem. Dobře tak uvidíte, jak vám padnou a jak se v nich cítíte.

Udržujte si přehled

Jakmile máte jasno, nezbývá než věci naskládat zpět do skříně. Dělejte to ale až úplně nakonec, nebudete tak přemýšlet, jestli nějaký komínek není příliš nízký a nestálo by tedy za to ponechat si něco víc. Abyste si udrželi maximálně přehled o kouscích, které máte, umístěte šaty na ramínka. Volte ta úzká a sametová, oblečení z nich nepadá a navíc se jich do skříně hodně vejde. Vyzkoušet můžete také metodu KonMari, která preferuje skládání oblečení nastojato – podobně, jako když skládáte knížky v knihovně. Kousky, které vaším sítem neprošly, pak můžete darovat kamarádce nebo oblečení věnovat charitě. Odnést ho můžete také do kontejnerů na textil, které se nachází v každém větším městě.

Odolávejte

Známe to všichni a dámy především – vejdete do obchodu a ze všech stran na vás útočí nejrůznější slevy a akce. Pod takovým tlakem je těžké všem těmto lákadlům odolávat, mnohdy tak nakoupíte i věci, které jste vlastně vůbec nepotřebovaly. Pečlivě si proto sepište, bez čeho se opravdu neobejdete. Chybět by vám rozhodně neměl základ v podobě černých kalhot, saka, riflí a jednobarevných triček, která se dají dobře kombinovat a jsou nadčasová. Nakupujte zodpovědně v duchu udržitelné módy. Poděkuje vám nejen vaše peněženka, ale i celá planeta!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *