Manipulační technika

Dokonce ani ten největší silák se někdy neobejde bez pomoci. Pro takové případy tady naštěstí máme manipulační techniku. Setkat se s ní můžeme v různých odvětvích průmyslu, skladech i logistice.

Zvedání těžké váhy

V momentě, kdy je potřeba přesunout těžké objekty z místa na místo, je nutné, aby byla na scénu povolána manipulační technika. Pro zdvihání objektů do výšky jsou velice účinné elektrické kladkostroje. Využívají se u sloupových a mostových jeřábů, jeřábových drážek a mohou být řetězové nebo lanové. Díky elektrice je lze ovládat na dálku. Jedná se o malé stroje s velkým výkonem, které dokáží uzvednout objekt v rozmezí 125 – 25 000 kilogramů.
Pro místo, kde není potřeba přesouvat těžká břemena na velké vzdálenosti, se nejlépe uplatní sloupcové jeřáby. Stroj je pevně ukotven do betonového základu, případně do železobetonového sloupu v hale. Ovládání může být ruční i kompletně elektrické, manipulace s materiálem je jemná a přesná. Naopak tam, kde nelze postavit samostatně stojící dráhu pro jeřáb, najdou využití podvěsné jeřáby.

Manipulace pomocí magnetu

K přesunu objektů, které jsou z feromagnetického materiálu, se využívají permanentní magnety. Tohle pokrokové zařízení si hravě poradí s kruhovým i plochých profilem. Magnety se pyšní velkým koeficientem bezpečnosti, snadno se obsluhují a pomocí nich lze manipulovat i s břemeny, která mají nerovný pokřivený povrch. Náklady na provoz jsou téměř nulové, tudíž se majiteli jeho počáteční investice rychle vrátí.
Zdvihací a manipulační technika je výborným pomocníkem s opravdu širokým uplatněním. Na výběr jsou menší stroje s ručním ovládáním i velké, které jsou zcela elektrizované. Pořízením vhodného zařízení můžete zvýšit efektivitu práce a posunout tak úroveň svojí firmy zase o stupeň výš. Využívat možností moderního strojního vybavení se vyplatí.