Ložnice a šatna, i zde je třeba si posvítit

I v ložnici je třeba mít dostatek světla, nemusí vás nutně oslňovat, je však dobré nemuset chodit potmě do postele. V ložnici obvykle není třeba mít příliš výkonné svítidlo, nejčastěji se používají stropní svítidla s jedním, případně několika LED světelnými zdroji. Pokud máte slabost pro závěsná svítidla, do ložnice se perfektně hodí i závěsný lustr. Stačí si vybrat styl a barvu.

Z čeho můžete vybírat

Někdo si před spaním rád čte, má tedy v ložnici i své oblíbené křeslo. K němu je vhodné přistavit stojací lampu, která se postará o dostatečné osvětlení knihy nebo časopisu. Dalšími doplňkovými svítidly bývají v ložnici zpravidla stolní lampy, které se hodí na noční stolky. Jako orientační svítidla mohou sloužit nástěnná svítidla či spoty. Potrpíte-li si na moderní svítidla, můžete využít také systémová svítidla. Jedná se o kolejnice, lanka nebo lišty, na které se rozmístí jednotlivé světelné spoty. Ty potom nasměrujete přesně tam, kde potřebujete mít světlo. Je to jednoduchý a efektivní způsob osvětlení, který se perfektně hodí do každé pracovny, studentského pokoje i ložnice.

Bodovky – praktické a univerzálně použitelné

Velmi dobře působí jako osvětlení ložnice LED pásky a vestavné bodovky. Pásky můžete použít na strop nebo stěny, chcete-li mít nepřímé osvětlení, zabudujte LED pásky do speciální světelné římsy. Na stropě skvěle fungují LED panely nebo obyčejné bodovky, které lze zapustit do podhledu, sami si zvolíte počet bodovek i jejich rozmístění. Použijete-li LED světelné zdroje, můžete svítidla libovolně stmívat podle potřeby. Bodovky mají tu výhodu, že je můžete zabudovat i do skříně nebo šatny, rozsvěcet pak můžete vypínačem nebo pomocí pohybového senzoru, jakmile otevřete skříň. Osvětlete vaši ložnici kvalitními svítidly a dodejte jí příjemnou atmosféru, se správnými svítidly bude vaše ložnice vypadat vzdušnější a světlejší.