LeasePlan se přizpůsobuje poptávce po alternativních vozech

Zájem o automobily s dieselovým motorem bude podle Jaromíra Hájka s největší pravděpodobností klesat. Generální ředitel české pobočky LeasePlan vychází ze zpřísňování norem Evropské unie. V rozhovoru pro web LeasePlan řekl: „Evropská komise požaduje přísnější kontroly plnění emisních norem i tresty za jejich případná porušení. Výrobci musí vozy vybavovat stále modernějšími komponenty, které mají vliv na cenu vozidel. Dávat diesel do levnějších vozů už pozbývá smyslu.

Zákazy pro vozy s dieselem

Některé západoevropské státy už pomalu začínají debatovat o zákazu vjezdu automobilů na dieselový pohon do velkých měst. Pro LeasePlan Hájek jako příklad uvedl starostku Paříže: „Anne Hidalgová ohlásila záměr zavést do roku 2020 emisní zóny, do nichž by vozidla s naftovým motorem vůbec nesměla. Být Pařížanem, který si zrovna vybírá nový vůz, zcela jistě tuto informaci nepřeslechnete. Je prý jen otázkou času, kdy se o této problematice začne hovořit také v České republice.

Automobily, které jezdí na naftu, podle studie škodí lidskému tělu

Diesel v motorových vozidlech sice působí vesměs pozitivně na rozpočet majitele vozu, je totiž finančně úspornější, pro lidstvo je ale hrozbou. Podle jedné nizozemské studie jsou právě pevné látky obsažené v naftě škodlivé pro životní prostředí. Částice obsažené ve výfukových plynech těchto automobilů člověk vdechne do svého těla, kde pomocí krve putují do mozku a tam tuto část degenerují.

Proč využít operativní leasing od LeasePlan

Podle statistik LeasePlanu poměrně rapidně roste poptávka po vozech s alternativním pohonem. Tomuto trendu se přizpůsobuje také nabídka služeb od LeasePlan. Ve flotile české pobočky LeasePlanu podíl alternativních vozidel neustále roste a je výrazně vyšší, než je tomu v rámci celkového tuzemského autoparku. V naší flotile dnes tento podíl činí 5,3 %, přičemž loni touto dobou to bylo 4,6 %,prozradil ředitel Hájek. Lidé v dnešní době žádají nejvíce vozy s pohonem na CNG. Do budoucna ovšem LeasePlan počítá navíc ještě s vyšším podílem elektromobilů.

Firma LeasePlan se zabývá správou vozových parků. K tomu nabízí také řadu dalších služeb. Jednou z těch nejvýznamnějších je asi operativní leasing, jehož úkolem je šetřit zákazníkům čas i peníze. Sjednává se na dvanáct až šedesát měsíců a po jeho dokončení je možné si automobil odkoupit.