Domů » MUŽI » Laserová epilace a muži – že to nejde dohromady? Omyl! Tisíce provedených zákroků hovoří za vše!

Laserová epilace a muži – že to nejde dohromady? Omyl! Tisíce provedených zákroků hovoří za vše!

laserová epilace

Laserová epilace a muži, to je poslední dobou poměrně frekventované téma. Nevěříte? Z nejnovějších průzkumů vyplynulo, že se u nás k epilaci některé části svého těla už odhodlal přibližně každý pátý muž. Zdá se vám to málo? Máte pocit, že to vůbec nestojí za řeč? To se mýlíte. Dvacet procent mužské populace, to jsou statisíce jedinců, kterým ochlupení na hrudi, na zádech nebo třeba v podpaží z nějakého důvodu překáží. Někteří, zejména ti mladší, možná jen do určité míry kopírují moderní trendy, které jsou dávno běžné na západ od našich hranic.

Další se chloupků zbavují jak z estetických, tak i hygienických důvodů a mnohdy také na popud svých partnerek. Řeč je tu samozřejmě o epilaci, případně depilaci jakéhokoliv druhu. Epilaci prováděnou laserovou metodou si prozatím dopřálo o poznání méně mužů. Nicméně časy se mění a řada z těch, kteří doposud k úpravě svého vzhledu využívali jiné postupy, přichází postupně laseru na chuť. Jak dnes zjistíte, vedou je k tomu rozumné důvody.

Pro laserovou epilaci se muži rozhodují stále častěji

Nikdo tu nechce tvrdit, že holení či epilace nejrůznějších tělesných partií jsou věci mužům natolik blízké, že by jim snad holdovala naprostá většina z nich. Není to tak. Značné procento pánů svou přirozenost v podobě ochlupení vůbec neřeší. Někdy to nevadí, jindy je to k jejich škodě. Pak jsou rovněž tací, kteří to berou spíše s humorem, a samozřejmě se najde i dost mužů, kteří by se své „srsti“ za nic na světě nevzdali, protože ji považují za jakýsi symbol mužství. Faktem však je, že zájem o epilaci mezi zástupci „silnějšího pohlaví“ neustále roste a čím dál větší pozornost si získává zejména laserová metoda. Proč? Co stojí za jejím úspěchem?

Vysoká efektivita především!

Každý dospělý člověk, který se pečlivě stará o svůj zevnějšek, už jistě někdy stál před rozhodnutím, co si počít s vousy nebo s ochlupením v místech, kde o jakýkoliv porost ani trochu nestojí. Muži si zcela běžně holí tváře, ženy zase zbavují své nohy chloupků. Čím dál více lidí má například holé podpaží. Efektivních a léty prověřených způsobů, kterými si lze s chloupky poradit, je poměrně dost. Jeden však nad ostatními bezesporu vyniká. Ptáte se, který? A zajímá vás, čím se tak zásadně odlišuje?

Odpověď je snadná. Je to laser, který všechny ostatní metody a postupy předčí, a to zejména svou efektivitou! Odstranění chloupků laserem je totiž dlouhodobé a nezřídka i definitivní! Mnoho žen už o skvělých výsledcích této metody nepochybuje a také díky jejich zkušenostem si toto řešení pozvolna osvojují rovněž pánové. Začíná vás to zajímat? Tak si pojďme říci několik důležitých detailů.

Popularita laserových přístrojů

Stále stoupající obliba laseru v estetické medicíně je dobře patrná už při letmém pohledu na webové stránky nejrůznějších klinik a salonů krásy. Moderními laserovými přístroji je dnes vybavena celá řada z nich. Kdo takovým vybavením nedisponuje, pozvolna přichází o klienty a ztrácí tak perspektivu. A na jakém principu tyto přístroje zhruba pracují? Zjednodušeně to lze popsat asi takto. Laserový paprsek je zachycen pigmentem, který se nachází v každé vlasové cibulce.

Cibulka, či chcete-li kořínek, vlivem toho odumírá a chloupek už nemůže znovu vyrůst. Zákrok je prováděn rozmanitými druhy přístrojů, přičemž každý může mít poněkud odlišný efekt. Vždy se proto předem ptejte, co konkrétně můžete očekávat. Každopádně je nutné zdůraznit, že žádný z dostupných typů těchto přístrojů vám nezaručí dokonalý výsledek hned napoprvé. Chcete-li se svého ochlupení zbavit jednou provždy, bude nutné proceduru párkrát zopakovat. Kolikrát, to může záležet na typu použitého přístroje a také na dispozicích každého jedince. Jsou muži, jejichž „tělesný porost“ je nejen rozsáhlý, ale navíc i mimořádně odolný. Nicméně i jim lze v případě zájmu zaručit výborné výsledky.

Co na to vaše peněženka?

Je celkem pravděpodobné, že vás kromě výsledku bude zajímat také cena, kterou za odstranění chloupků na prsou, v podpaží nebo třeba na vašich zádech nakonec zaplatíte. Částky, které si salony krásy obvykle účtují, jsou samozřejmě vyšší, než na kolik by vás vyšlo běžné holení nebo třeba depilace voskem. Ovšem vzhledem k faktu, že celkový efekt laserového ošetření je s výsledkem dalších postupů zcela nesrovnatelný, jde o útratu, která se nakonec vyplatí. O jakých sumách se přibližně bavíme? V přiložené tabulce můžete vidět orientační ceník zákroků, které muži podstupují nejčastěji.

Kolik můžete za jeden zákrok zaplatit? (orientační ceník)

Ošetřená tělesná partie Orientační cena
Hrudník 4 400 – 5 500 Kč
Břicho 4 500 – 5700 Kč
Záda 8 600 – 9 900 Kč
Podpaží 2 300 – 2 600 Kč
Předloktí 3 500 – 4 000 Kč
Brada 2 700 – 3 200 Kč

Vážně to nebolí!

I chlap se může zeptat, zda to náhodou nebolí. Proč by ne? Díky zkušenostem těch, kteří odstranění chloupků laserem v minulosti podstoupili, můžeme s klidným svědomím říci, že bolestivost zákroku je zcela minimální. Údajně srovnatelná s pocitem „jako když vás něco lehce štípne“. Většinu mužů to však skutečně vůbec nebolí!

Holíte si kromě tváře také některá místa na těle? Ano? A jsou to prsa, záda nebo snad ještě něco jiného?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *