Květinou nikdy nic nezkazíte. Naopak.

Ono se to řekne darovat někomu květinu. Ale jakou? A patří květiny i mužům? A kterou květinu pro koho vybrat? A co udělat pro to, aby květiny dlouho vydržely?

Vybrat tu správnou květinu může být oříškem. Schválně navštivte nějaké větší květinářství a ze všech druhů květin se vám zatočí hlava. Nejoblíbenější květinou u nás stále zůstává růže, která si tak stále udržuje titul královna květin. A za ní následují oblíbené květiny sezonní, tedy jarní tulipány, letní slunečnice, podzimní chryzantémy.

Nikdy nedarujte dvě růže

Možná víte, že že byste neměli darovat ženě dvě růže. A co byste ji naopak darovat měli? Zde záleží na věku. Malé holčiče vybírejte kytičku menší a doplňte ji třeba bonbony nebo nějakou hračkou. U slečny vsaďte na romantiku. Určitě ji nezklamete třeba fréziemi, které navíc krásně voní. A co pro ženu? Zde zvolte kytici míchanou z několika druhů. Babičce určitě uděláte radost květinou, která dlouho vydrží. Karafiáty či orchidee bývají nejčastější volbou. A jejich životnost můžete prodloužit speciální výživou do vázy. A co páni? Co jim dopřát nějakou exotickou květinu? A dědečky určitě neurazíte třeba kyticí s malými lahvičkami alhoholu.

Kytice pro muže?

Obecně neexistuje moc rozdílů mezi kyticemi pro ženy a muže. Odborníci ale radí ženám vybírat spíše pestřejší barvy a samotnou kytici vázat dokulata nebo navysoko. Mužům vybírejte spíše z decentnějších barev a vazbu nechte provést navysoko. Stejně neexistuje žádné pravidlo, jak by měla vypadat kytice pro mladého a starého člověka. Rozdíly tu ale přecijen jsou. Zatímco starší lidí mají stále v oblibě karafiáty, mladí lidé většinou dávají přednost moderním vazbám, ve kterých převažuje zeleň.

Jak květiny doručit?

Kytici už máte vybranou, ale nevíte, jak ji obdarovanému doručit? Využijte některou z internetových firem, které vše zařídí za váš. Službu rozvoz květin jednoduše objednáte například na stránkách flora-online.cz a o více se nemusíte starat. Nemusíte do žádného květinářství, vše zařídíte v pohodlí domova. A jisti si můžete být i tím, že květiny obdarovanému díky přiložené výživě hnedtak nezvadnou. Květiny online se tak ukazuje jako skvělou službou nejenom pro zaměstnané, ale i pro ty, kteří na nějakou událost či výročí prostě zapomenou. Výhodou služby je, že k doručení květindojde ještě tentý žen. Na stránkách rovněž najdete hodně rad i typů, koho, čím a kdy obdarovat.