Přeskočit na obsah
Domů » ŽENY » ZDRAVÍ » Kolagen pro krásnou pokožku a zdravé klouby. Jak vybrat ten nejlepší?

Kolagen pro krásnou pokožku a zdravé klouby. Jak vybrat ten nejlepší?

kolagen

Přemýšlíte nad doplňkem stravy, který bude mít smysl a bude fungovat především jako prevence hned několika různých problémů? V takovém případě zvolte kolagen. Tato látka má totiž celou řadu pozitivních účinků na lidský organismus.

Ale podle čeho vybrat nejlepší kolagen? To se dozvíte v tomto článku.

Jakou roli má kolagen v lidském organismu

Pokud přemýšlíte nad užíváním kolagenu, je dobré vědět, jaké účinky může nabídnout. Hned na úvod zároveň musíte vědět, že kolagen se v lidském těle přirozeně vyskytuje. Funguje jako velmi důležitá součást pojivových tkání. To v praxi znamená, že ovlivňuje zdraví, kvalitu a fungování kloubů, šlach, vazů a podobně. Kromě toho má klíčový vliv na regeneraci a hydrataci pokožky, vlasů a nehtů. S přibývajícím věkem se však produkce kolagenu snižuje, takže je na místě jeho doplňování právě ve formě doplňku stravy.

Hydrolyzovaný kolagen s dobrou využitelností

Při výběru doplňku stravy s kolagenem zvolte takový přípravek, který je v hydrolyzované formě. Konkrétně hydrolyzovaný kolagen má velmi dobrou vstřebatelnost a tělo ho dokáže maximálně využít. Kolagenový prášek je navíc bez chuti, takže se dá snadno užívat v kombinaci s pitím, ale i jako přídavek do smoothie, jogurtu a podobně. Forma záleží víceméně na vás, ale klíčovým faktorem pro pozorování výsledků je především pravidelnost.

Pravidelné užívání jako základ úspěchu

Aby byl collagen užíván skutečně efektivně, je potřeba brát ho pokud možno pravidelně. Konkrétní množství přípravku se liší, takže si vždy přečtete návod uvedený na balení. Pečlivou a pravidelnou konzumací můžete začít pozorovat výsledky již po několika týdnech. Užívání se doporučuje pro starší a fyzicky aktivní osoby, kdy může docházet k nedostatku přirozené tvorby kolagenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *