Automobily KIA preferuje stále více řidičů

Čísla hovoří jasně. V roce 2018 bylo v České republice prodáno celkem 10 439 automobilů Kia. Navzdory meziročnímu poklesu registrací nových aut tak poprvé překročila hranici 10 000 prodaných vozů u nás. A co víc. Suverénně se zařadila mezi první tři nejúspěšnější prodejce na našem území. Seznamte se s největšími taháky současnosti.

Kia Ceed

Kia Ceed zaujímá mezi ostatními modely zcela výsadní postavení. Už 12 let je totiž nejprodávanějším vozem Kia vůbec. Třetí generace automobilu byla v ČR poprvé uvedena v roce 2018. A je to právě ta, která se stala vítězem ankety Auto roku 2019 v České republice v kategorii Kompaktní vozy, ale i finalistou ankety Evropské auto roku 2019.

Kia Sportage

Pro toto SUV byl rok 2018 veskrze pozitivní. Koupilo si ho víc než 2 000 zákazníků, což jej posunulo na druhé místo v prodeji v rámci vozů Kia. Od uvedení na evropský trh dostala Kia Sportage novou „tvář“. Exteriér se zásadně neliší od původního vzhledu, což je s ohledem na úspěšnost prodeje původních modelů jedině dobře.

Kia Rio

Na bronzovém stupínku v prodeji vozů Kia v roce 2018 stojí Kia Rio. Řadí se k menším městským vozům, kompaktním hatchbackům. Nabízí nečekaně prostorný interiér, dokonce zavazadlový prostor o velikosti 325 litrů.

Kia Stonic

Crossover Kia Stonic mohli spatřit čeští řidiči poprvé na podzim roku 2017. V loňském roce zaujal čtvrté místo v prodeji vozů Kia. Na první pohled zaujme sportovním vzhledem umocněným přední maskou. Kromě jiného vás přivede v němý úžas i inovativně tvarované podběhy kol. Motory tohoto modelu seženete ve třech variantách.

Kia Optima

Na první pohled zaujme nová Kia Optima prudce elegantním, zároveň dynamickým designem. Disponuje interiérovými vychytávkami v podobě odvětrávaných sedadel, odhlučnění nebo třeba moderních asistenčních systémů. Máte možnost vybrat si ze tří variant interiéru, dokonce i střešní panoramatické okno.

Domluvte si testovací jízdu u autorizovaného dealera vozů Kia MKD Kladno.

Facebookové komentáře

Přidat komentář