Když o sobě dává tělo vědět: Bolest svalů a kloubů

Lidské tělo je uměleckým dílem, vypracovanou konstrukcí, která dohromady funguje zkrátka skvěle. Nebo by alespoň měla. Ale co když něco začne drhnout? Snad každý zná ten pocit, kdy se ráno vzbudíme, a bolest nás ochromí.

Svalstvo, nevyužívané i přemáhané

Svalstvo může tvořit až 50 % hmotnosti člověka, a právě jemu vděčíme za možnost se hýbat. Mnozí se nespokojí s prostou každodenní chůzí, ale ve svém volném čase vyhledávají sport, větší skupinu mezi námi však stále tvoří ta, která žije sedavým způsobem života. Právě ten je pro naše svaly velmi nepříznivý, narušujeme tím totiž přirozenou svalovou rovnováhu, důležitou pro správnou funkci našeho těla. Avšak ani sportovcům se bolesti svalů nevyhnou, nejčastěji se jedná o prosté přetížení. Za bolest pak vděčíme kyselině mléčné, která se při pohybu ve svalech tvoří, a při nadměrném pohybu se nestačí odplavovat.

Klouby netrápí jen seniory

Kromě bolesti svalů nás mohou potrápit i klouby. Bolest kloubů je spojována především s pokročilým věkem, kdy jsou klouby už jednoduše opotřebované. Nenechte se ale mýlit, neznamená to, že až do důchodového věku o svých kloubech nebudete vědět. Artroźa bohužel může přijít již po dosažení třiceti let. Klouby bolí především po ránu, při změnách počasí, citlivé jsou i na chlad. Je důležité mít tuto možnost v mysli po celý život a přizpůsobit vše tomu, abychom se nepříjemné bolesti v pozdějším věku vyhnuli. Snažme se tedy předejít nadváze a dodržovat správné obutí při sportech.

Co dělat, když nás bolest zaskočí?

Můžeme si myslet, že se ke svému tělu chováme vzorně, i přesto se může bolest objevit. Co dělat v takovou chvíli? Kromě odpočinku a opatrného pohybu potřebujeme i okamžitou úlevu, kterou nám poskytnou přípravky Olfen. Ať už sáhneme po gelu či náplastech, obojí obsahuje léčivou látku diklofenak, která tlumí bolest, působí proti zánětu a má protirevmatické účinky. Gel i náplasti se pak dají použít nejen při dlouhodobých bolestech, ale i při náhlých bolestech způsobených úrazem, jako je například podvrtnutí či pohmoždění. Vhodné jsou pro všechny od 14 let věku v případě gelu, od 16 let v případě náplastí.

Facebookové komentáře

Přidat komentář