Přeskočit na obsah
Domů » CESTOVÁNÍ » Kam na mikrodovolenou? K Berounce a do oblasti Karlštejnska!

Kam na mikrodovolenou? K Berounce a do oblasti Karlštejnska!

Relaxace a načerpání sil během několika málo dnů? Mikrodovolené získaly během koronavirového období na popularitě, protože jsou dostupnější a efektivnější než tradičně trávené dny volna. A kam vyrazit na takové relaxační prodloužené volno? Jen kousek za Prahou se nachází malebná oblast Karlštejnska, které dominuje nejen stejnojmenný hrad, ale také řeka Berounka, kde lze najít klid, ale nabízí se i možnosti aktivního odpočinku v podobě horolezectví.

Vyčistěte si hlavu různými aktivitami

Principem mikrodovolené je užít si krátké volno z práce co nejefektivněji. Pro tento účel je oblast Karlštejnska jako stvořená, protože nabízí nepřeberně možností trávení volného času pro každého a také výborný servis v hotelu Karlštejn. Hotel je také skvělým výchozím bodem pro veškeré aktivity v okolí. A kde začít po příjezdu? Ideálně prohlídkou hradu, který nabízí klasické i netradiční prohlídkové okruhy. Výhodou je možnost zajištění vstupenek online, proto nebudete čekat ani u pokladen.

Do okolí Berounky

Hrad Karlštejn dominuje celé oblasti obdobně jako řeka Berounka. Ubytování na Karlštejně je přímo u jejího břehu, proto si užijete klid a zurčení vody při popíjení šálku kávy nebo večerního posezení se sklenkou vína. Období pozdního léta a podzimu má v této lokalitě přímo magický nádech. Za tím stojí okolní panenská příroda Českého krasu, ale také řeka, která umožňuje procházky po břehu, koupání v případě teplého počasí, ale také aktivní trávení volného času.

Dejte si do těla na vápencových skalách

Nad řekou Berounkou se totiž klenou vápencové skály, které jsou tradičním a velmi oblíbeným místem lezců. Nabízí se různé úrovně obtížnosti, dalšími zajímavými místy pro lezení jsou také skály u potoka Kačáku nebo u Svatého Jana pod Skalou. Většina míst je jen málo navštěvovaných, takže ideální možnost osvobodit se od ruchu velkoměsta a práce. Většina lezeckých oblastí směřuje k jihu a převládá lezení s malými chyty. Výzvou k překonání pak mohou být stěna u lomu Kobyla nebo skalní zeď rozlámaná od těžby v Solvayových lomech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *