Kam letos na dovolenou?

Možná právě sedíte a přemýšlíte, kam letos vyrazit na dovolenou. Pokud totiž chcete, aby vše klaplo podle vašich představ, je ten nejvyšší čas vše zamluvit a objednat. Zatímco dříve byly mezi českými rodinami nejoblíbenější dovolené u moře, dnešní trend je zcela jiný. V posledních letech kouká většina lidí spíše po aktivní dovolené, to platí jak pro letní, tak i pro zimní období. Lidé už nechtějí jen přijet na místo a plácnout sebou u vody, chtějí v dané lokalitě také něco poznat.

Dovolená pěšky i na kole

Prázdniny i dovolené na kole jsou rok od roku mezi rodinami čím dál více oblíbené. Díky kolu se totiž nemusíte omezovat pouze na jedno místo, ale můžete poznávat krásy celé lokality. Vždyť právě seznamování se s novou zemí a kulturou je to, kvůli čemu lidé cestují. Nejste omezováni ničím jiným než vaší výdrží. Rozmachu těchto aktivních dovolených se velmi rychle přizpůsobil i cestovní ruch. Můžete si zvolit cyklistické trasy v mnoha úrovních náročnosti. Jestliže tedy trávíte dovolenou s celou rodinou, není nic jednoduššího, než si vybrat trasu, kterou zvládnou i menší děti. U mladších párů jsou kromě cyklistických dovolených velmi oblíbené také ty pěší. Jednoduše zabalíte krosnu, stan a spacák a vyrazíte. Nejenom, že si dokážete, jestli na to máte, ale trekking je zároveň i velmi zdravý.

Val di Fiemme in Trentino

Velmi oblíbenou lokalitou pro všechny druhy těchto dovolených je například italské Val di Fiemme. Pokud vás tedy představa takové dovolené nadchla, naleznete více info zde. Najdete zde kouzelnou přírodu italských dolomit vhodnou pro výlety na kole i pěšky. V zimním období se na toto místo sjíždějí také milovníci lyžování a snowboardingu. Ubytování Val di Fiemme si můžete vybrat zcela podle vašich požadavků. Naleznete zde nabídku až sedmdesáti běžných i luxusních hotelů.