Jaký tip a rozměr zahradního párty stanu vybrat?

Pokud pořádáte praktickou jakoukoliv venkovní akci ať už soukromého, nebo firemního charakteru, určitě nechcete Vaše hosty vystavovat nepřízni počasí. Pomoct může vhodně zvolený párty stan. Při výběru byste tedy měli být dostatečně ostražití a myslet na fakt, že ne vždy jsou velmi levné modely stanů vhodné pro Vaše účely.

Jaký stan bude pro Vás ten pravý?

 

Důležitým aspektem při rozhodování o typu konstrukce párty stanu bude četnost jeho použití a doba, kterou si můžete vyhradit na jeho postavení. S konstrukcí stanu souvisí také zamýšlené místo, na kterém budete zahradní stan stavět. Pokud sháníte stan pro jednorázové použití například v okamžiku, kdy chystáte zahradní svatbu pro malý počet lidí během letních dnů, pak si vystačíte s malým, levným stanem, nebo altánem 3×3 m, případně 3×6 m, který Vás ochrání před sluncem, případně slabou dešťovou přeháňkou. Ale berte na vědomí, že už při nepříliš silném dešti, nebo větru většinou dojde pravděpodobně k poškození konstrukce a zahradní stan se stane prakticky nepoužitelným. Pokud počítáte s opakovaným používáním zahradního párty stanu, pak jednoznačně doporučujeme volit modely s kovovou konstrukcí a kvalitním materiálem střechy a stěn. U kvalitních modelů se většinou jedná o polyester s vyšší gramáží okolo 200 – 300 g/m2. Čím vyšší gramáž, tím bude Váš stan sice těžší, ale výrazně se zvýší jeho životnost. Pokud chcete dostat dovnitř více světla, pak můžete vybírat modely, které mají boční stěny vybavené okny.

 

Nůžková, nebo klasická konstrukce párty stanu?

 

V dnešní době se většina párty stanů prodává s nůžkovou konstrukcí, která si sice mírně komplikovanější a dražší, ale tyto skutečnosti zajisté převáží 2 zásadní výhody:

 

  • Stan s nůžkovou konstrukcí rozložíte a opětovně složíte při troše cviku během několika minut, což je zásadní především v případě použití při prodeji a prezentaci zboží, při nutnosti rychlého použití v případě nepřízně počasí a podobně.

 

  • Nůžkový stan nepotřebuje na rozdíl od většiny klasických stanů žádné kotevní body, takže jej můžete postavit i na betonu, asfaltu a podobných podkladových materiálech.