Domů » AUTO MOTO » Jaké letní pneumatiky se vyplatí obout na váš vůz v roce 2021?

Jaké letní pneumatiky se vyplatí obout na váš vůz v roce 2021?

Automobil s letními pneu na jarní silnici

Pokud jste právě zkontrolovali stav svých pneumatik a zjistili jste, že to nejlepší už mají za sebou, nastal ten správný čas poohlédnout se po nových. Nezoufejte, pokud se ztrácíte v nepřeberné nabídce výrobců. Vybrali jsme pro vás osvědčené modely pneumatik v oblíbeném rozměru 225/50 R17, které zabodovaly i v letošním testu ADAC. Jaké to jsou?

Falken FK-510: Pneumatiky, na které se můžete spolehnout na suché i mokré vozovce

Dle nejnovějšího testu ADAC jsou pro letní provoz nejlepší volbou pneumatiky japonské značky Falken FK-510, které zaujmou svou vyvážeností. Jejich předností je kratší brzdná dráha, skvělá přilnavost a špičkové vlastnosti jak na mokré, tak i na suché silnici. Co se týká hlučnosti, pneumatiky Falken FK-510 patří mezi jedny z nejtišších modelů na trhu. Jízda na nich tedy bude maximálně pohodlná. Za mínusy lze považovat nižší valivý odpor a mírně vyšší spotřebu paliva. To je však jen malá daň za jejich bezpečnost.

Letní pneu Falken FK-510

Předností letních pneu Falken FK-510 je kratší brzdná dráha, skvělá přilnavost a špičkové vlastnosti jak na mokré, tak i na suché silnici.

Continental PremiumContact 6: Nadprůměrný výkon za příznivou cenu

Nadprůměrným výkonem vynikají i pneumatiky Continental PremiumContact 6, které jsou vyrobeny z několika bezpečnostních silika směsí. Právě ty zajišťují maximální brzdný výkon na mokré vozovce. Pneumatiky s německou technologií v sobě snoubí prvotřídní bezpečnost i delší životnost. Díky tomu si můžete dopřát nejen sportovnější a komfortnější jízdu, ale i optimální kontrolu nad vozidlem a stabilitu v zatáčkách. V případě pneumatik Continental PremiumContact 6 počítejte s trochu vyšší spotřebou paliva a hlučností, což je ale vyváženo perfektními výsledky na mokrém povrchu a nízkou mírou opotřebení.

 Letní pneu Continental PremiumContact 6

S pneu Continental PremiumContact 6 si můžete dopřát nejen sportovnější a komfortnější jízdu, ale i maximální kontrolu nad vozidlem a stabilitu v zatáčkách.

Bridgestone Turanza T005: Pneumatiky, které excelují při jízdě na mokré vozovce

V testech se pravidelně umisťují i prémiové pneumatiky Bridgestone Turanza T005, které jsou nejnovějším přírůstkem největšího světového výrobce Bridgestone. Pneumatiky Turanza T005 bodují zejména při jízdě na mokré vozovce, kde patří mezi nejlepší pneumatiky vůbec. Perfektní přilnavost i přesnou ovladatelnost však poskytují i na suchu. Jejich další silné stránky spočívají v krátké brzdné dráze a přesném chování v zatáčkách. Ve srovnání s konkurencí sice vykazují o něco vyšší úroveň opotřebení a spotřebu, nejedná se však o nic zásadního, neboť jsou i v tomto ohledu hodnoceny jako dobré.

Pneu Bridgestone Turanza T005

Silné stránky pneumatik Bridgestone Turanza T005 spočívají mimojiné v krátké brzdné dráze a přesném chování v zatáčkách.

Michelin Primacy 4: Pneumatiky, které v brzdné dráze nemají na trhu konkurenci

Velmi dobře hodnocené jsou i pneumatiky Michelin Primacy 4, které dokonale přilnou k suché i mokré vozovce. Díky technologiím Evergrip se na ně můžete spolehnout od prvního do posledního kilometru vaší cesty. Jak to už u Michelinu bývá, v délce brzdné dráhy nemají pneumatiky Michelin Primacy 4 na trhu konkurenci. V přilnavosti za mokra dokonce dosahují hodnocení A, což je řadí mezi nejlépe hodnocené letní pneumatiky na trhu. Budou vás skvěle chránit i proti aquaplanningu a nízký valivý odpor vám zaručí výraznou úsporu paliva a nízkou míru opotřebení.

Letní pneu Michelin Primacy 4

V délce brzdné dráhy nemají pneumatiky Michelin Primacy 4 na trhu konkurenci.

Pneumatiky jsou investicí, která se vám především v létě na mokré silnici vyplatí. Rozhodně nemá cenu na nich šetřit. Pokud vám to tedy finanční situace dovolí, snažte se vždy vybírat takové, které z hlediska výdrže a bezpečnosti dosahují nejlepších výsledků.

Zdroj fotografií: Depositphotos.com, AZ pneu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *