Přeskočit na obsah
Domů » ŽENY » Jaké druhy čaje vás zahřejí během dlouhých zimních večerů?

Jaké druhy čaje vás zahřejí během dlouhých zimních večerů?

čaje

Čaj patří dlouhodobě k velmi oblíbeným nápojům, Češi ho využívají především k osvěžení. Je ale pravdou, že zvolíte-li vhodnou odrůdu, potažmo čaj s patřičnou příměsí, může vás tento lahodný nápoj také dokonale zahřát. A to je v současných chladných měsících rozhodně užitečné.

Černý čaj – lehce dostupná volba

Špatnou volbou bezesporu není klasický černý čaj, ideálně silnější. Jako příklad lze uvést černé čaje Darjeeling, které se sklízejí v oblasti hranic Indie a Nepálu. Ostatně už samotný název tohoto druhu čaje rezonuje s názvem dané lokality.

Čaj s kardamomem – trocha exotiky a kořeněné chuti

Chcete-li si dopřát skutečně výjimečný čaj, jenž vaše tělo dokonale prohřeje a dodá mu vitalitu, pak volte varianty, v nichž je obsažený kardamom. Jedná se o koření, které je jinak velmi populární hlavně v asijských zemích. Indové jej běžně používají do pokrmů. V čaji vytváří specifickou, lehce výraznou chuť. Jistě vás potěší, ale hlavně dá alespoň na chvilku zapomenout na zimu, která venku panuje.

Zázvor – orientální kouzlo, které léčí a hřeje

V poslední době je stále populárnější čaj se zázvorem. Tato bylinka je hodně výrazná, proto stačí jen nepatrný kousek a v čaji ji zcela jistě rozeznáte. Zázvor dokáže nejen prohřát váš organismus, ale zároveň působí i jako antioxidant. Používá se například tehdy, když má člověk problémy s trávením. Zázvorový čaj si však v rozumné míře můžete dopřát kdykoliv.

Čajů a jejich příchutí, které dokážou ulevit tělu a zajistit lepší termiku, se dá zcela jistě najít velké množství. Zmíněné tři tipy jsou ale jistotou. Pakliže máte zájem o koupi čaje (sáčkového i sypaného), podívejte se na nabídku internetového obchodu vitalcountry.cz. Najdete zde kromě běžných také řadu nevšedních druhů čajů, s jejichž dostáním byste v běžných obchodech měli potíže.