Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Jak zvolit židle do kuchyně?

Jak zvolit židle do kuchyně?

židle do kuchyně

Židle do kuchyně by neměly pouze perfektně vypadat, ale také být praktické při používání. Na co je tedy třeba soustředit pozornost při jejich volbě a co se nesmí přehlédnout?

Židle do kuchyně přizpůsobené uspořádání interiéru

Prvním zásadním faktorem, který je třeba zohledňovat, je to, kde se bude naházet stůl a kolik místa kolem něho bude. Toto není zanedbatelná otázka, protože příliš velké židle do kuchyně mohou prostě stěžovat pohybování v interiéru. Sedací nábytek by měl také být přizpůsobený tvaru stolu. Pokud totiž bude mít konstrukce podstavce stolu ozdobný tvar, může se stát, že pod něj židle dokonce nepůjdou zasunout, což bude další nevýhoda z hlediska funkčnosti interiéru.

Styl – neméně důležitý

Už víme, jaké praktické otázky je třeba určitě zohlednit. A jak je to se vzhledem židlí? Zde jsou možnosti volby skutečně obrovské. V posledních letech jsou populární především minimalistické modely černé a bílé barvy, které vypadají výborně v interiérech zařízených ve skandinávském stylu. Velmi zajímavé jsou také varianty s kovovým rámem a tyto vypadají moderně a nadčasově.

Volba židlí do kuchyně to je důležité rozhodnutí, obyčejně je třeba počítat s několika lety intenzivního používání takového nábytku. Je tedy třeba věnovat zvláštní pozornost jejich ergonomii, i tomu, zda budou nadčasové z hlediska vzhledu.

Kuchyně je důležitým místem. Zde vaříme, jíme společně s rodinou, povídáme si o uplynulém dni a plánujeme další. Často je také místem, kde se dělají důležitá životní rozhodnutí. Víkendové ranní snídaně s novinami v ruce, zatímco děti vymýšlejí vavříny pro své rodiče, jsou nejčastějším výjevem u kuchyňského stolu.

Židle do kuchyně nebo jídelny by měly být především pohodlné, odolné a snadno se čistit. Protože mluvíme o kuchyni, není divu, že právě do této místnosti se snadno dostanou nečistoty. Kromě funkčnosti stojí za zvážení také vzhled tohoto kusu nábytku.

Jídelní židle by měly především ladit se stávajícím interiérem a být dekorativním prvkem. Takto zdůrazněný charakter interiéru jistě dodá místnosti vkus a eleganci. Pokud se jedná o teplý a klimatický interiér, vyplatí se zvolit dřevěné židle. V obchodě Konsimo je široký výběr takových židlí, jako je například jídelní židle velur tmavě modrá nebo loftová židle ořechově zelená, stejně jako dřevěná židle dub láhev zelený velur. Kromě fenomenálního vzhledu a zpracování se jedná o velmi funkční kusy nábytku, které jsou velmi oblíbené.

Typy židlí:

Na trhu je dnes mnoho typů sedadel do kuchyně nebo jídelny. Při výběru židlí je třeba zvážit mnoho aspektů. S ohledem pouze na materiál se jedná o následující židle:

Čalouněné židle – jedny z nejčastěji vybíraných židlí do kuchyně nebo jídelny díky měkkému a velmi pohodlnému sedáku a opěradlu. Další výhodou je široký výběr barev materiálu použitého na čalounění židle. Takový nábytek můžete libovolně sladit s interiérem. Čalouněné židle se hodí do interiérů ve skandinávském, italském nebo klasickém stylu.

Dřevěné židle – tento typ židlí se volí především proto, že jsou stabilní a pevné. Dřevěné židle lze používat po mnoho let. V dnešní době je možné si vybrat židle, které budou celé z tohoto materiálu, ale také ty, jejichž sedák bude z plastu a dřevěné budou pouze nohy. Takové židle by se měly kombinovat s klasickými, modernistickými a elegantními styly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *