Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Jak změřit brusný pás – nejjednodušší a nejpřesnější způsob

Jak změřit brusný pás – nejjednodušší a nejpřesnější způsob

brusný pás

Možná máte pásovou brusku, kterou jste si pořídili nebo jste ji nějakou dobu skladovali a která potřebuje nový pás, ale nejste si jisti, jakou velikost potřebujete. Je řada způsobů, jak zjistit správnou velikost, která se hodí pro váš stroj, abyste mohli brousit během chvilky! Existuje několik obtížných a nepřesných, které se běžně používají k měření brusných pásů, my vám ale poradíme ty vyzkoušené a fungující.

1. Přitiskněte brusný pás a změřte ho od konce ke konci, zdvojnásobte měření a máte délku. Tento postup funguje u malých pásů, ale u delších pásů je neuvěřitelně obtížný.

2. Jednou z nejjednodušších metod je použít stávající pás, pokud ho na brusce máte. Starý, opotřebovaný brusný pás na kov či dřevo rovně přeřízněte, položte jej naplocho a změřte jeho celkovou délku. Tento postup se hodí pro delší i menší pásy, je však nutné mít pás např. který má brusné rouno již nepoužitelné, který můžete rozstřihnout na polovinu.

3. Provázková metoda: Omotejte provázek kolem opasku, ustřihněte ho v místě, kde se oba konce setkávají, položte provázek naplocho a změřte.

Nejjednodušší a nejpřesnější způsob

Při měření brusného pásu pro vaši brusku vždy doporučujeme tuto spolehlivou metodu v 5 krocích:

1. Na vnitřní straně pásu si perem nebo fixem udělejte malou značku.

2. Udělejte si odpovídající značku na velké rovné ploše, na stole nebo na podlaze.

3. Pomalu převalujte pás, dokud se značka opět nedotkne rovného povrchu.

4. Označte si místo, kde se dotýká.

5. Změřením vzdálenosti mezi dvěma značkami získáte délku pásu.

Dodržujte pravidlo: Pro měření brusného pásu platí staré přísloví „dvakrát měř a jednou řež“, raději si zopakujte jednotlivé kroky a zkontrolujte, zda jsou značky v jedné linii. Nyní změřte délku a následně šířku pásu. To jsou rozměry vašeho pásu, které vám pomohou při nákupu náhradního. Při nakupování online uvidíte rozměry ve formátu šířka × délka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.