Jak vybrat vhodné tonery do tiskárny? A kde se dají zakoupit?

Pokud vám tiskárna začala hlásit docházející toner, na vytisknutém papíře se zobrazuje šedá barva namísto černé, pak byste se měli poohlédnout po novém toneru. Současný trh je rozmanitý a nabízí hned několik různých možností. Sáhnout můžete buď po originálním, kompatibilním, nebo renovovaném toneru. V jednotlivých variantách jsou určité rozdíly, stejně tak se vyznačují i výhodami a nevýhodami. V následujících řádcích se proto na tonery zaměříme podrobněji, abyste pochopili, čím se odlišují.

Předtím, než se vůbec pustíte do výběru konkrétního toneru, byste měli znát typ vaší tiskárny, respektive přesné číslo modelu.

Originální tonery

V úplně nových zařízeních jsou originální tonery, které vyrábí přímo výrobce dané tiskárny. Přednostmi originálních tonerů jsou stoprocentní kompatibilita s tiskárnou a vysoká kvalita tisku, ovšem je nezbytné počítat i s tou druhou stranou, a to vyšší cenou tisku jako takového. Pokud tedy tisknete hodně papírů, používáte zařízení denně, v takovém případě zřejmě hledáte levnější alternativu.

Kompatibilní a repasované tonery

Další volbou jsou takzvané kompatibilní tonery, za jejichž výrobou stojí jiné firmy, nikoliv výrobci tiskáren. V podstatě se jedná o kompatibilní, ovšem neoriginální tonery, které jsou buď úplně nově vyrobené, případně renovované, respektive repasované.

U repasovaných tonerů dochází pouze k doplnění tonerového prášku do již použitého toneru. Jestliže se do doplňování prášku pustíte sami, musíte počítat s rizikem vysypání prášku do tiskárny, což by ji mohlo nenávratně poškodit.

Kompatibilní tonery nabízí srovnatelně kvalitní tisk jako tonery originální, nicméně za přijatelnější cenu. Repasované tonery jsou ještě levnější, navíc jsou ekologické, neboť se využívá neustále jeden a ten samý toner dokola. Repasování však svěřte do rukou profesionálů, kteří mají v dané oblasti bohaté a dlouholeté zkušenosti.

Repasované tonery od odborníků

Velké oblíbenosti se těší internetový obchod Tonera.cz, jenž se zaměřuje právě na renovované tonery a cartridge. Všechny výrobky jsou rozdělené do přehledných kategorií, takže zavítáte přímo do té, o niž máte zájem. V nabídce najdete tonery pro tiskárny značek Samsung, Canon, HP, Brother, OKI, Xerox, Epson a další. Samozřejmostí je záruka na renovované tonery, která je standardně 24 měsíců.

Vždy jsou u výrobku uvedeny podrobnější informace, abyste věděli, co přesně za repasované tonery kupujete. Jestliže se v dané problematice neorientujete, nechejte si přímo od specialistů poradit.

… pro tonery do Tonery

Preferujete spíše nákup v kamenných prodejnách? Žádný problém, protože Tonera.cz má i dvě pobočky v Praze, a to konkrétně v Praze 1 na ulici Žitná a v Praze 10 na ulici Moskevská. V obou obchodech se na vás těší odborný personál, jenž vám dokáže poradit s výběrem renovovaných tonerů a dalších náplní do tiskáren.

Sortiment je opravdu široký. Jestliže nemáte v renovované výrobky důvěru, můžete v daných prodejnách zakoupit také originální a alternativní, tedy kompatibilní tonery a cartridge s inkoustem. V neposlední řadě můžete zakoupit litráž inkoustu, psací pásky, pásky do tiskáren štítků, válečky pro etiketovací kleště, folie do faxu, papíry, datová média, skartovačky, baterie, kabely, myši i klávesnice.

Motto internetového obchodu zní: „… pro tonery do Tonery,“ tak se jím řiďte i vy a vložte důvěru do profesionálů, již vás v žádném případě nezklamou. Podrobnější informace i kompletní produktové portfolio najdete na webové stránce Tonera.cz, kde jsou i kontaktní údaje, online chat a adresy dvou pražských poboček.