Jak vybrat rafinovaný šperk, který podtrhne vaše osobní kouzlo?

Šperk dokáže dokonale vyzvednout krásu ženy a navíc hodně napoví o její osobnosti. Vždy se chceme nějakým způsobem lišit jedna od druhé, a právě šperk je jedním z prvků, který nám v tom může výrazně pomoci. Pro každodenní nošení je lepší volit menší šperky, které se mohou navzájem kombinovat a dotvářejí tak celkovou image outfitu. Pro zvláštní příležitosti se hodí šperky větší, nápadnější a originálnější. Šperky by neměly ladit pouze k tónu vaší pleti, vlasům, tváři či outfitu. Abyste s ním byla naplno ztotožněná, musí korespondovat s vaší povahou.

Stylová romantička, sebevědomá kráska a městská kočka

Pro dámy, které jsou v duši nenapravitelnými romantičkami, jsou ideální šperky ve vintage stylu. Ženy, které naopak touží být středem pozornosti, se rady zdobí a poutají na sebe pozornost výraznými šperky.  Ženy, které holdují urban stylu, upřednostňují šperky s jednoduchými čistými liniemi, neobyčejnými detaily v netradičních barevných kombinacích.

Šperk je nutné přizpůsobit i tónu vaší pokožky a barvy vlasů

Ke světlé pokožce skvěle ladí jemnější tóny šperků. Dramatičnost dosáhnete pomocí tmavších barev šperků, vybírejte však s citem. Pokud vaše pokožka není ani příliš světlá, ani velmi tmavá, máte nejvíce možností. Sluší vám světlé, neonové, jemné, ale i tmavé tóny šperků. Tmavou pleť krásně rozzáří jasné a zářivé šperky.  Zlaté prsteny z bílého zlata se hodí k platině blond odstínům, k stříbřitým vlasům a melíru.

Náušnice jsou výraznou součástí šperkařských doplňků

earrings-876364_1920V případě kulatého typu obličeje nejlépe padnou visací náušnice různých geometrických tvarů, které vám opticky obličej zeštíhlí. Srdčitá tvář, zde volíme oválné, či kruhové náušnice. Hranatá tvář – kulaté náušnice, kapky či slzičky nebo drobné náušnice. Nic nepokazíte ani visícími náušnicemi. Oválný obličej vám umožňuje široký výběr náušnic. Vhodně padnou drobnější náušnice různých tvarů, které vaši tvář mírně zaokrouhlí. Dovolit si však můžete i visací náušnice, které budou s vaším typem obličeje působit velmi elegantně.