Jak ušetřit na daních?

Daňové přiznání za rok 2017 už by mělo být odevzdané, poslední termín byl 3. dubna. Překvapilo vás letos, kolik jste státu odvedli na daních? V tom případě je vhodná chvíle se zamyslet, co udělat jinak, abyste za rok platili méně.

Nebudeme vás navádět k daňovým podvodům, spíš vám poradíme, jak si snížit daňový základ. Zcela legálně a s dalšími výhodami.

Spořte na důchod

Česká populace stárne, v budoucnu bude muset stát na důchody vynakládat daleko větší částky. Bude na to ale mít? Chcete-li prožít důchod v blahobytu, nebo aspoň ne v chudobě, je na čase si začít spořit. Využijte doplňkové penzijní spoření podporované státem. Za prvé za každých měsíčně uložených 1 000 Kč dostanete od státu 230 Kč. Za druhé si budete moci v daňovém přiznání snížit základ daně o 12 000 Kč, ale jen za předpokladu, že si spoříte alespoň 2 000 Kč měsíčně. Budete-li spořit 3 000 Kč za měsíc či více, získáte možnost odečíst si ze základu daně 24 000 Kč. A to už je slušná suma.

Zařiďte si investiční životní pojištění

Investiční životní pojištění není vůbec drahá záležitost. Spořit si můžete třeba jen 300 Kč měsíčně. Podmínkou jsou sjednání na dobu minimálně 5 let a výplata pojistného plnění nejdříve tehdy, když pojištěná osoba dosáhne věku 60 let. V takovém případě je možné si ze základu daně odečíst až 12 000 Kč.

Pokud si tedy zřídíte doplňkové penzijní spoření i životní pojištění, celkem lze od daňového základu odečíst až 48 000 Kč.

Vezměte si peníze od státu jinak

Ani jedna z výše uvedených rad se vám nepozdává? Místo snižování základu daně si zkuste peníze od státu vzít v jiné formě. Například prostřednictvím stavebního spoření, kde si ročně lze přijít až na 2 000 Kč, pokud za tu dobu uložíte 20 000 Kč. V jaké bance vám dají 10% zhodnocení? Nejspíš nikde.

Pojištění i obě spoření rozhodně stojí za zvážení. Přečtěte si více na https://www.vimvic.cz/clanek/usetrete-na-danich-s-vybranymi-financnimi-nastroji a začněte si od státu konečně brát peníze.

Facebookové komentáře

Přidat komentář