Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Jak se naučit vybírat správný bytový textil? Pomohou následující 4 rady

Jak se naučit vybírat správný bytový textil? Pomohou následující 4 rady

bytový textil

Povlečení, záclony, závěsy, dekorativní polštářky a mnoho dalších kusů bytového textilu dohromady vytváří hlavní složku každého útulného domova. Jde o funkční a estetické prvky najednou, což si žádá pečlivý výběr každého kousku. A jak neudělat chybu, ale vybrat ten nejlepší bytový textil za každé situace? S tím vám pomohou následující 4 praktické rady.

Vsaďte na kvalitní materiál

Základním pravidlem pro výběr bytového textilu je volba vhodného a kvalitního materiálu. Pro ručníky, povlečení, prostěradlo a další kousky, které jsou často v kontaktu s lidskou pokožkou, je nejlepší variantou bavlna. Pro spíše okrasné kousky se nemusíte bát ani syntetických materiálů, jejichž výhodou může být nemačkavost.

Pohlídejte si správné rozměry

U bytového textilu jsou důležité také rozměry. Pohlídejte si, že vybrané záclony mají nejenom správnou výšku s rezervou pro systém uchycení, ale také vhodnou šířku. Podobně to platí i pro závěsy. Správně zvolené rozměry si ověřte také pro povlečení a prostěradla. Kromě klasické varianty totiž existují i prodloužené kousky, nebo sady povlečení určené na dvoulůžko.

Vybírejte vhodný design

Díky opravdu široké nabídce nejrůznějšího bytového textilu není žádný problém najít takové kousky, které se svou barvou či stylem budou perfektně hodit ke zbývajícímu vybavení. Na volbě designu si dejte záležet a přemýšlejte nad každým kouskem i z toho pohledu, jak dobře se bude kombinovat s dalším bytovým textilem. Oblíbené jsou různé sady, které můžete střídat a měnit s jejich pomocí vzhled interiéru.

Hledejte cenově výhodné nabídky

Vzhledem k jednoduchým nákupům na internetu si můžete dovolit vyhledávat nejlepší nabídku z pohledu ceny. Za pár minut totiž zvládnete porovnat jednotlivé internetové obchody a nakoupit co nejvíce výhodně bez snížení nároků na kvalitu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *