Jak promptně zatočit s celulitidou?

Vaše kůže se začíná podobat slupce od pomeranče? To je špatně! Nabízíme několik rad, jak zatočit s celulitidou. Stupně celulitidy! Stupeň 0 – celulitida je viditelná jen při stisknutí pokožky dvěma prsty a u stupně 1 jsou známky celulitidy viditelné pouze v některých tělesných pozicích. V klidovém stavu jsou na pokožce pouze drobné náznaky hrbolků. Stupeň 2 – stopy celulitidy jsou viditelné zejména, když stojíme nebo sedíme a u trojky jsou na pokožce viditelné prohlubně v jakékoliv tělesné pozici i při tlumeném osvětlení.

Strategie boje s nehezkou celulitidou

V první řadě stopněte cigarety. Kouření, které nemá jeden jediný pozitivní aspekt, má v balíčku příšerných negativ i souvislost s celulitidou. Nikotin, jež cigarety obsahují, zabraňuje správnému vyplavování toxinů z našeho těla pomocí lymfatického systému, a tak urychluje proces stárnutí pokožky celého těla. Cvičení, nebo pravidelný pohyb, není jen cestou, jak se zbavit nadbytečných kilogramů, ale prospívá i při zvyšování cirkulace krve v pokožce. Jezte zdravě! Cukry, mastné a smažená jídla nejsou jen nepřítelem štíhlé linie, ale i zdravě vypadající pokožky.  Se zvyšováním přebytečných kilogramů se zvyšuje i tuková vrstva pod pokožkou a s jejím nárůstem i viditelnost celulitidy.

Nasaďte vlákninovou dietu a masáž

A uvidíte výsledky do dvou týdnů. Vláknina má totiž blahodárné účinky při očišťování těla od škodlivin a jedů, které stojí za ucpáváním cév a tím přispívají ke vzniku nebo zhoršování již vzniklé celulitidy. Do svého jídelníčku proto nasaďte co nejvíce libového masa, fazolí, hrášku a světlo zbarveného ovoce a zeleniny. Na řadu přichází masáž.  Tlak vyvíjený na svaly a stlačování pokožky během masáže rozproudí cirkulaci tekutin v pokožce. Masáž příznivě ovlivňuje i funkci lymfatického systému, který má na starosti správné vylučování škodlivin z organizmu.

Uvolněte oblečení

Celodenní sezení v upnutých kalhotách nebo nošení příliš úzkého spodního prádla také situaci neprospívá. Příliš vypasované oblečení může snížit prokrvování právě na místech, která jsou nejčastěji postiženy celulitidou, čili na stehnech a hýždích. Správné spodní prádlo by mělo být voleno tak, aby kopírovalo křivky vašeho těla a nezařezávalo se do pokožky.