Domů » FINANCE » Investice do zlata? Zkuste raději jiné varianty

Investice do zlata? Zkuste raději jiné varianty

investice

Riziko znehodnocení finančních prostředků inflací podněcuje stále více lidí k tomu, aby investovali své volné peníze. Možností na trhu je celá řada, spousta z nich ale není tak výnosová, jak by si investoři představovali, nebo je poměrně riziková – jako například investování do akcií. Mnoho lidí proto volí investici do zlata. Je však tento způsob investování opravdu tak výhodný?

Proč (ne)investovat do zlata?

Z hlediska investic do zlata mají čeští investoři poměrně omezené možnosti, jelikož u nás nenajdete žádnou mincovnu, která by vyráběla zlaté cihličky. K dispozici jsou alespoň zlaté slitky, které ale pocházejí primárně ze Švýcarska a jejich nabídka je omezená. A jelikož je malá nabídka na velkou poptávku, musíte se připravit na to, že se značně liší ceny. Proto je nezbytné být ve střehu, sledovat cenu zlata na komoditní burze, k tomu porovnávat ceny napříč jednotlivými výrobci a teprve po důkladném zkoumání a prověřování zainvestovat – a navíc ve správně zvolený čas.

Snazší způsob investice

Pokud nejste typ člověka, který by chtěl věnovat spoustu času sledování trhu a navíc máte rádi spíše jistotu, pak zvolte snazší a bezpečnější varianty. V tuto chvíli nemá smysl zmiňovat spořící účty, které mají minimální zúročení. To, co je však z hlediska výnosu zajímavé, jsou investice do dluhopisů. Vybrat si můžete buď státní, které ale garantují úrok pouze kolem tří procent, nebo korporátní, u nichž je zhodnocení podstatně vyšší. Například investice s Uniprospe.eu, firmou zabývající se likvidací odpadního polymeru ze starých pneumatik, je garantováno zúročení 9,5 %. A investované, zhodnocené peníze navíc získáte zpět již v prosinci roku 2022.

Investování do korporátních dluhopisů vám tak garantuje jasný zisk s fixně daným termínem vyplacení, takže dopředu přesně víte, kolik peněz vám vaše investice vydělá a kdy dostanete peníze zpátky. Ať už se rozhodnete pro dluhopisy Uniprospe, nebo jiné korporátní dluhopisy, zvolíte jedno z nejbezpečnějších řešení investic.