Identifikace turba

Někdy se bohužel přihodí to, že turbodmychadlo vypoví svou službu. V takovém případě je nutné jej nechat opravit, případně kompletně vyměnit za nový či repasovaný díl. Jak v takovém případě postupovat a čeho si všímat pro snazší identifikaci náhradního dílu? O tom všem se dozvíte v tomto článku věnovanému identifikaci truba.

Nejdůležitější je štítek

Každý originální náhradní díl, který je z oficiální distribuce světových výrobců, jakými jsou například BoschGarrettKKKIHIHolset nebo Mitsubishi, jsou osazeny štítkem přímo z výroby. Štítek bývá nejčastěji umístěn na povrchu turbodmychadla.

Pokud tento štítek na turbu najdete, máte v podstatě vyhráno. Stačí se spojit se servisem, který podle tohoto čísla náhradní díl dohledá a objedná, případně jej bude mít ihned k odběru.

Každý výrobce má své označení. Pokud si nejste jisti, které číslo vybrat, opište raději všechny. Každý odborník ví, které číslo potřebuje pro jednoduché dohledání. Úplně nejlépe však uděláte, když štítek vyfotíte a zašlete jej přímo do servisu. Předejdete tak možné chybě při opisování čísel. Pozor si však dejte na časté znečištění. Štítek tak důkladně očistěte a pak můžete postupovat dále.

Nechte to na odbornících

Jak je zřejmé, dle štítku si můžete nové turbo dohledat sami. Ne vždy však jde o šťastnou cestu. Můžete narazit na řadu alternativních dílů, které se tváří jako originální, ne vždy však svou kvalitou dosahují alespoň poloviny originálního dílu. Velmi výhodný však jsou repasovaná turbodmychadla, která svou kvalitou v podstatě kopíruje zcela nový díl.

Repasované turbo je totiž do posledního šroubku rozebrané, očištěné a vše nefunkční vyměněno za nové. Jde tak v podstatě o nový díl, který je však výrazně levnější než jeho alternace přímo z výroby.

FlexaMi Auto to vyřídí za vás

Společnost FlexaMi Auto se zabývá repasí náhradních dílů, především turbodmychadel a vstřiků. Vámi hledaný náhradní díl snadno identifikuje a zajistí vám funkční, vyzkoušený, náhradní díl, který vašemu autu poslouží ještě mnoho let stejně jako nový díl. Pro více informací navštivte naši internetovou stránku www.flexamiauto.cz. Budeme se těšit na vaši návštěvu.

Facebookové komentáře

Přidat komentář