Hledáte rekvalifikační kurzy? Poradíme vám, jak vybrat, a přitom nepřebrat

Pokud plánujete změnu současného zaměstnání, protože vás nejenže demotivuje platové ohodnocení, ale také vás nebaví samotná náplň práce, je nejvyšší čas poohlédnout se po nějakém rekvalifikačním kurzu. Úřad práce nabízí rekvalifikační kurzy, přičemž za vás zaplatí i náklady na kurzovné. Současná nabídka je poměrně rozmanitá a na své si přijdou jak mzdové účetní, tak i lidé zajímající se o personalistiku.

Jestliže se chcete přihlásit na rekvalifikační kurzy, úřad práce stanovuje několik podmínek, které musíte splnit.

Podmínky

V první řadě je nezbytné, abyste byli v evidenci úřadu práce jako uchazeči či zájemci o zaměstnání. Dále byste měli mít odpovídající vstupní kvalifikační předpoklady pro konkrétní rekvalifikační kurz. Stejně tak se požaduje zdravotní způsobilost pro absolvování kurzu i výkon konkrétní profese.

Úřad práce schvaluje rekvalifikační kurzy zájemcům, u nichž vyhodnotí, že je to potřebné a účelné, tedy že mají velkou pravděpodobnost získat po absolvování kurzu zaměstnání v daném oboru.

Nabídka

Hledáte seznam rekvalifikačních kurzů, které úřad práce nabízí? Podívejte se přímo na portál Ministerstva práce a sociálních věcí, kde je nabídka zveřejněná. Připraveny jsou kurzy na účetnictví, marketing, obchod, ekonomiku, stavebnictví, administrativu, ale i další obory.

Záleží také na tom, v jakém jste okrese, protože v okrese Hodonín může být k dispozici personalistika, ale v okrese Zlín už ne. Pamatujte si, že kdo dřív přijde, ten dřív mele. Zejména ve větších městech jsou kurzy rychle zaplněny, a tak s ničím neotálejte.

Úřad práce hradí nejen kurzovné, mnohdy i náklady na cestování a pojištění pro případ škody. I během rekvalifikace máte nárok na na podporu. Ušetříte tím spoustu peněz, protože kurzy jsou poměrně drahé. Mzdové účetnictví, informační technologie i další oblasti jsou velice žádané a některá školící centra si účtují za takový kurz několik desítek tisíc korun.