Exekutorský úřad pomáhá věřitelům i dlužníkům

Pokud se lidé obracejí na exekutora, bývá to zpravidla v okamžiku, kdy jim jako věřitelům někdo dluží peníze. Víte ale, že exekutoři vám pomohou i v případě, že jste dlužníky?

Pomoc věřitelům, kteří mají problém s dlužníky

Typickou situací, kdy se můžete obrátit například na Exekutorský úřad Ostrava, je snaha vymoci z dlužníka finanční prostředky, které vám nechce vrátit na základě sjednaných podmínek. Není třeba se obracet na soud, což je zdlouhavé a navíc nemáte jistotu, že své peníze vůbec ještě někdy spatříte. Vymáhání pohledávek je již několik let mnohem efektivnější právě přes exekutory. Jde o rychlé řešení, které povětšinou skutečně donutí dlužníka dostát svým závazkům. Exekutorský úřad vymůže pohledávku nucenou exekucí, zabavením majetku a následně jeho dražbou.

Jak se zbavit dluhů? Pomůže dobrovolná exekuce majetku a oddlužení

Může se samozřejmě stát, že se ocitnete na „druhé straně břehu“, tedy jste dlužníkem. V případě, že se chcete vyhnout soudní exekuci a hodláte věc řešit i v okamžiku, kdy například nemáte potřebné finanční prostředky k dispozici, Exekutorský úřad Ostrava vám pomůže. Nabízí totiž možnost dobrovolné exekuce, díky níž se s věřitelem snadněji a rychleji vypořádáte. Kromě této možnosti vám exekutor rovněž poradí, jak na oddlužení. Právě oddlužení je jedním z nejefektivnějších nástrojů, jak se zbavit svých závazků vůči věřitelům s určitou mírou noblesy.

Exekutor Ostrava pomáhá po celé ČR

Zmíněný Exekutorský úřad Ostrava působí nejen v Moravskoslezském regionu, ale i v ostatních částech České republiky. Obrátit se na něj můžete jako věřitelé i dlužníci. Pomáhá nejen fyzickým osobám, ale i podnikatelským subjektům jakékoliv velikosti.

Exekuce je nepříjemnou záležitostí pro věřitele i dlužníky. Díky exekutorskému úřadu se však problémů můžete zbavit v krátkém čase a s požadovaným výsledkem.