Cvičení doma je pro mnohé z nás pohodlnější než v posilovně

Aktivní sportovci, kteří ukončili náročnou kariéru, maminky po porodu, lidé po stresovém období, dospívající mládež, jíž se formuje tělo, i osoby, kterým není lhostejný jejich zevnějšek a s tím související dobrá nálada – ti všichni by měli zpozornět. Propracované svalstvo, pevná postava, vyvinuté břišní svaly jsou výsledkem úsilí, které není tak náročné, jak by se některým lenivějším jedincům mohlo zdát. Pro začátek stačí opravdová vůle chtít se sebou něco udělat.

BMI kalkulačka je vodítkem pro sestavení osobního menu on-line

Následně je dobré spočítat si s pomocí BMI kalkulačky svůj BMI (Body Mass Index) index. To jsou hodnoty, jež zohledňují věk respondenta, jeho výšku a váhu. Tato čísla jsou nejznámější a nejpoužívanější indikátory tělesné hmotnosti. Díky nim lze jednoduše zjistit, zda trpíte nadváhou, podváhou, nebo máte běžnou váhu. V nejhorším případě už se můžete pohybovat v dimenzích obezity. Ovšem s každou hodnotou se dá pracovat. Jelikož BMI index opomíjí poměr tuku a svaloviny, navíc ignoruje tělesnou stavbu, je pouze orientačním ukazatelem.

Se cvičením doma začněte spolu s úpravou jídelníčku

I tento orientační ukazatel je skvělým vodítkem pro sestavení jídelníčku, jenž pomůže vašemu organismu získat potřebnou hmotnost, nebo ji naopak postupně snižovat na optimálnější hladinu. Pro získání svého osobního dietního menu není třeba navštěvovat výživového poradce. Je vám k dispozici on-line. Když už tedy máte v ruce vytištěný jídelníček na celý den, poražmo týden a delší období, přichází další krok. Pravidelné cvičení, díky němuž právě vaše problematické partie získají na objemu, respektive se upraví do pružnější a pevnější podoby. Cviky na břicho jsou podstatnou součástí cvičení doma, neboť zrovna tato oblast je shromaždištěm tuku a původcem zásobovoání tukem dalších partií vašeho těla. Názorné cviky získáte spolu s vhodným jídelníčkem on-line, nemusíte tedy chodit do posilovny a tělocvičny, pokud je pro vás pohyb venku nebo cvičení doma výhodnější a pohodlnější.