Chytré náramky nejsou jen módním doplňkem, ale rovněž praktickým pomocníkem

V posledních letech došlo k výraznému boomu moderních technologií, jež jsou využitelné pro každodenní činnost. Díky nízké pořizovací ceně si tak můžete pořídit třeba chytré hodinky, ale také chytré náramky. Jejich nošení je nejen známkou elegance, dokážou vám pomoci ohlídat si spoustu fyzických aktivit.

Co dokážou chytré náramky?

Pořízení nových technologií do jisté míry usnadňuje sledování vaší fyzickou kondice, energetického výdaje a řady dalších záležitostí, takže máte přehled o tom, v jakém jste aktuálně zdravotním stavu. Právě chytré náramky jsou v tomto směru velmi užitečnými pomocníky, navíc na ruce vypadají velmi efektně. Vzhledem ke své hmotnosti je prakticky ani necítíte, takže vás během dne nijak neobtěžují.

Kvalitní chytré náramky poslouží třeba k monitorování vašeho srdečního tepu. Sledují spálené kalorie, měří počet kilometrů, které během celého dne ujdete. Ráno se pak s jejich pomocí dozvíte, jaká byla vaše aktivita během spánku, kolik hodin jste naspali.

Propojení s telefonem a počítačem

Veškerá data, jež chytré náramky sledují, se dají následně odesílat do vašeho chytrého telefonu, případně je přesunete do osobního počítače. Když pak jdete k doktorovi, hodí se tyto informace k tomu, aby lékař mohl snadněji identifikovat váš aktuální zdravotní stav z naměřených a uložených dat. Vybrané chytré náramky navíc mají také GPS lokátory, což je vhodné hlavně v případě, kdy máte malé děti. Pomocí GPS lokátoru totiž můžete pohodlně a kdykoliv dle potřeby sledovat, kde se vaše děti zrovna nacházejí. Máte pak větší pocit jejich bezpečí.

Jak je to s cenou?

Bez chytrých náramků se rozhodně dá žít. Je však pravdou, že se jedná o dobré řešení, a to nejen pro sportovce, ale ostatní veřejnost a nemocné osoby. Nejlevnější náramky lze pořídit už za několik set korun, výkonnější chytré náramky s výrazně větším množstvím funkcí pak vyjdou řádově na jednotky tisíc korun, což je suma, která většinu z vás rozhodně neodradí, ba spíše naopak.