Chcete si koupit veterána? Co takový Jeep Willys?

Bohužel, v současné době se snaží prodejci vnutit zákazníkům i automobil, který není v tak perfektním stavu, jak na první pohled vypadá, což však platí nejen u moderních vozidel, ale také u veteránů. V následujících řádcích vám prozradíme, jak si pořídit prvního veterána, aniž byste se spálili.

Velice populárním veteránem je bezpochyby Jeep Willys, což byl americký lehký užitkový a terénní automobil vyráběný v době druhé světové války. Sloužil zejména k vojenským účelům. Bylo to jediné vozidlo, které v roce 1941 splnilo náročné požadavky pro armádní zakázku v počtu 16 tisíc vozidel. Terénní osobní automobil se chlubil náhonem kol 4 × 4, disponoval motorem Willys 442 a převodovou se třemi rychlostmi vpřed a jednou rychlostí vzad. Pokud hledáte Jeep Willys na prodej, nenaleťte na špatný inzerát. V první řadě sledujte cenu. Ta se u takového veterána momentálně pohybuje okolo 210 000 až 270 000 korun.

Zkontrolujte technický stav

V druhé řadě byste se měli zaměřit na technický stav. U veterána musíte počítat, že je nezbytné věnovat mu větší péči než novému automobilu. Samozřejmě sehnat se dají i kousky určené pro kompletní renovaci, a tím pádem si opravíte a vyšperkujete veterána sami. Záleží na tom, co přesně hledáte, kolik máte času, zda máte kompletně vybavenou dílnu s lakovnou, jestli jste všestranně zručnými kutily a podobně.

Kolik chcete do veterána investovat?

Dále byste si měli stanovit, kolik jste ochotni do veterána investovat. Ceny se výrazně liší. Záleží na konkrétním modelu, jeho stavu, stáří a podobně. Jestliže zadáte do vyhledávače „veteráni Jeep“, nabídne se vám hned několik inzerátů. Ostatně nemusí se jednat pouze o Jeep, neboť populární jsou také další varianty.

Zakoupit si můžete Cadillac Eldorado Convertible, Chrysler Imperial Le Baron, Citroën DS 21 Break či Ford Model T. Pravděpodobně vás ani nepřekvapí, že některé modely jsou dražší než současná vozidla.