Chcete se dostat do formy? Vyjeďte si na kole

Cyklistika není rozhodně jen výsadou profesionálních sportovců. Jezdit na kole může téměř každý. Pokud hledáte sport, který vás bude bavit, užijte si příjemné výlety s přáteli a poznejte své okolí na jízdním kole. Bonusem navíc budou rychle ztracené kilogramy.

Začněte s pravidelností

Pokud chcete, aby měla jízda na kole účinek na vaše psychické, ale hlavně fyzické zdraví, tak byste měli jezdit pravidelně. Ideálně jezděte na kole alespoň 30 minut, později můžete přidávat čas, vyšší zátěž i obtížnost terénu. Jízdní kolo můžete využít také k dopravě do práce, do obchodu nebo jen na výlet s přáteli.

Vyzkoušejte nový sport

Pro jízdu na kole nepotřebujete žádné zvláštní vybavení. Jediné, co si pořiďte, je kvalitní jízdní kolo, které si vyberte podle toho, kam s ním máte v plánu jezdit. Vybrat si můžete horské kolo do přírody, silniční kolo nebo také městské elektrokolo. Nebojte se, že byste jízdu na kole nezvládli. Jedná se o sport, který patří mezi ty nejjednodušší na naučení. Pro větší bezpečnost si pořiďte také přilbu na kolo.

Kombinujte cvičení a jídelníček

Hubnutí sportem je prvním krokem, jak dosáhnout své vysněné postavy. Rychleji a jednodušeji vám to však půjde, pokud ke sportu přidáte i zdravý jídelníček. Ten by měl být hlavně pestrý a vyvážený. Nebojte se vynechat pečivo z bílé mouky a nahraďte ho celozrnným, přidat můžete také víc zeleniny.

Sportujte v každém věku

Výhodou jízdy na kole je také to, že můžete začít v každém věku. Nejenže podpoříte své zdraví, ale také zvýšíte svou fyzickou kondici. Nemusíte jezdit v náročném terénu, ale každodenní projížďka, třeba i po rovince, vám opravdu pomůže. Navíc si můžete pořídit elektrokolo, které vám pomůže vyjet i náročný terén, přesto budete posilovat a cvičit celé tělo.

Praktická i zábavná stránka

Pokud se rozhodujete, zda začít jezdit na kole, zkuste k tomuto sportu zlákat i své přátele nebo svůj protějšek a klidně i děti. Pořiďte si kvalitní jízdní kola a užijte si společné výlety. Můžete jezdit po okolí, navštívit památky, hrady a zámky, a užít si tak nejen sport, ale i zábavu.

Naučte se i odpočívat

Nezapomínejte taky na to, že byste měli i odpočívat. Nemusíte na kole lámat rekordy, opravdu stačí, když si užijete pohodovou vyjížďku. Velkou výhodou je také to, že díky pravidelnému pohybu se vám zvýší sebevědomí a budete si méně připouštět starosti a povinnosti.