Přeskočit na obsah
Domů » FINANCE » Češi si věří a nebojí se půjčky, tvrdí průzkum

Češi si věří a nebojí se půjčky, tvrdí průzkum

V loňském roce se v České republice sjednalo o patnáct miliard více úvěrů než v roce předcházejícím. V současné době jsou půjčky velice skloňovaným, ale často i obávaným tématem. Podle průzkumu České bankovní asociace splácí jednu nějakou půjčku každý pátý Čech. Jaké jsou důvody toho, že si Češi půjčují peníze? A na co je nejvíce potřebují? Velké oblíbenosti se těší různé druhy půjček, jako je třeba půjčka bez doložení příjmu. Z průzkumu vyplývá, že žadatelé o úvěr potřebují peníze nejčastěji na financování nákupu elektroniky a vybavení do bytu. V neposlední řadě půjčené peníze využívají na nákup motorového vozidla. Zase na druhou stranu, průzkum ukazuje, že Češi raději oželí dovolenou, než aby si na ni měli půjčit peníze. Češi slyší na akce a nízký úrok Češi jsou věhlasní tím, že mají zájem o cokoliv, na co jsou akce a slevy, přičemž úvěry nejsou výjimkou. Právě z daného důvodu je obrovský zájem o půjčky, u nichž věřitel slibuje různé akce na splátky a nízkou úrokovou sazbu. Bohužel, už neupozorňuje na to, jak vysoké jsou poplatky a hodnota RPSN, která může proměnit i na první pohled výhodnou půjčku na drahou záležitost. Předtím, než si tedy vůbec něco sjednáte, si zjistěte veškeré parametry a vlastnosti úvěru, abyste potom nelitovali. Češi se nebojí splácení Češi si jednoznačně věří a splácení úvěrů se rozhodně nebojí. V podstatě každý pátý Čech si už někdy něco koupil na splátky, protože si raději půjčí, neboť se mu nechce čekat, než si našetří požadovanou sumu. Zájem je také o půjčky na bydlení. Unicredit Bank hypotéka i hypotéky od dalších bank nabízí momentálně zajímavé úrokové sazby. Nepouštějte se bezhlavě do sjednávání úvěrů, prvně si o nich něco zjistěte, abyste nepodepsali něco, čeho byste potom litovali. V případě, že se dostanete do dluhové pasti, dostanete exekuci na plat, a to určitě nechcete.

V loňském roce se v České republice sjednalo o patnáct miliard více úvěrů než v roce předcházejícím. V současné době jsou půjčky velice skloňovaným, ale často i obávaným tématem. Podle průzkumu České bankovní asociace splácí minimálně jednu půjčku každý pátý Čech. Jaké jsou důvody toho, že si Češi půjčují peníze? A na co je nejvíce potřebují?

Velké oblíbenosti se těší různé druhy půjček, jako je třeba půjčka bez doložení příjmu. Z průzkumu vyplývá, že žadatelé o úvěr potřebují peníze nejčastěji na financování nákupu elektroniky a vybavení do bytu. V neposlední řadě půjčené peníze využívají na nákup motorového vozidla. Zase na druhou stranu, průzkum ukazuje, že Češi raději oželí dovolenou, než aby si na ni měli půjčit peníze.

Půjčka bez doložení příjmů od nebankovních poskytovatelů bývá nevýhodná a dost často tyto půjčky mají vysokou úrokovou sazbu a s tím i související poplatky. Přesto je možné najít i takové, které mnoha lidem pomohou řešit jejich finanční problémy.

Češi slyší na akce a nízký úrok

Češi jsou věhlasní tím, že mají zájem o cokoliv, na co jsou akce a slevy, přičemž úvěry nejsou výjimkou. Právě z daného důvodu je obrovský zájem o půjčky, u nichž věřitel slibuje různé akce na splátky a nízkou úrokovou sazbu.

Bohužel, už neupozorňuje na to, jak vysoké jsou poplatky a hodnota RPSN, která může proměnit i na první pohled výhodnou půjčku na drahou záležitost. Předtím, než si tedy vůbec něco sjednáte, si zjistěte veškeré parametry a vlastnosti úvěru, abyste potom nelitovali.

Zájem je také o půjčky na bydlení.

Unicredit Bank hypotéka nabízí momentálně zajímavé úrokové sazby. Informace o všech potřebných dokladech k doložení získáte při první návštěvě banky. Zároveň si můžete díky hypokalkulačce orientačně spočítat splátky na webových stránkách banky.

Češi se nebojí splácení

Češi si jednoznačně věří a splácení úvěrů se rozhodně nebojí. V podstatě každý pátý Čech si už někdy něco koupil na splátky, protože si raději půjčí, neboť se mu nechce čekat, než si našetří požadovanou sumu.

Nepouštějte se bezhlavě do sjednávání úvěrů, prvně si o nich něco zjistěte, abyste nepodepsali něco, čeho byste potom litovali. V případě, že se dostanete do dluhové pasti, dostanete exekuci na plat a měsíčně se vám bude strhávat pevně určená částka z vaší mzdy. To určitě nechcete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *