Na vysokou do Brna. Co musíte zažít?

Brno je studentské město. Přes prázdniny se vylidní, ale už za pár týdnů zase ožije. Přijedou totiž všichni studenti, kterým v září začíná škola. Čeká vás letos také první rok v Brně? Pak čtěte dál a dozvíte se, co byste během prvních měsíců měli určitě zažít. Věřte, že v jihomoravské metropoli se nudit nebudete!

Vzhledem k tomu, že je Brno studentské město, najdete zde spoustu možností vyžití právě pro mladé lidi. Mnohé vám jistě nachystá sama univerzita. Vysoké školy mívají často připravené programy zaměřené na poznávání Brna, brněnských hospod, případně přímo školy. Určitě se zapojte, je to legrace. Člověk ovšem nemůže žít jenom školou. Takže jaká místa ve svém volném čase nevynechat?

Odstartujte školní rok seznamovací párty

V Brně fungují studentské středy. Až si tedy budete plánovat rozvrh, ve čtvrtek si namyslete přednášky a cvičení až odpoledne, chcete-li se trochu vyspat. Téměř každou středu se koná nějaká párty, během září a října jich je požehnaně – zahajuje se nový školní rok. Vyhlášené je jimi zejména SONO Centrum, ale klubů tu objevíte nespočet. Seznamovací večírky, Halloweenské párty, vánoční oslavy, to máte pořád něco.

S kamarády zajděte do čajovny

V centru Brna najdete spoustu dobrých podniků, kam se dá zajít na oběd či večeři, kávu, pivo nebo na čaj. U Malinovského náměstí se nachází vyhlášená čajovna Utopia vybavená vodními dýmkami, kulečníkem a spoustou dalších vychytávek. Celé prostory se navíc nachází v podzemí, takže atmosféra je jedinečná.

Hlavně si najděte dobrý byt

Slovo „dobrý“ označuje pro každého něco jiného. Pokud plánujete žít vyloženě studentský život, nevynecháte žádnou párty a chcete se bavit, najděte si pronájem garsonky v Brně v centru. Na škodu není také ubytování v těsné blízkosti školy. Jestli máte naopak v plánu při studiu ještě pracovat a městský život byste stíhali jen těžko, podívejte se spíš na okrajové reality v Brně. Třeba taková Bystrc vám nabídne kouzlo přehrady. Na úplně opačném konci najdete zase Líšeň s překrásným Mariánským údolím a romantickým lomem.

Prostě a jednoduše Brno nabízí možnosti pro každého. Těšte se a užijte si svá studentská léta. V jihomoravské metropoli to půjde samo!