9 módních triků, které vás opticky zeštíhlí

Každý z nás by si přál vypadat krásně a mít dokonalou postavu. V některých případech je však cesta k vysněné postavě během na dlouhou trať. Než budete mít tělo snů, naučte se nosit i svá kila navíc. Víte, jaké módní triky vám uberou kilogramy?

1) V první řadě si musíte být vědomi svých nedostatků a také předností. Kritickým pohledem zhodnoťte, jaké máte proporce a uvědomte si, že ne každý může nosit všechno, co se mu zlíbí. Když budete vědět, jaká místa zakrýt, určitě zjistíte i ta, která stojí za to zvýraznit. Podle svých proporcí a postavy poté volte střihy, materiály i barvy nejen oblečení, ale také dámského a pánského spodního prádla.

2) Při volbě materiálů se vyhněte například sametu, který zbytečně přidává kilogramy. Volte oblíbenou bavlnu, ale nebojte se ani saténu nebo hedvábí. Slušet vám budou jemné materiály a splývavé střihy, které dokážou schovat nějaké to kilo navíc.

3) Pokud chcete vyzkoušet stahovací prádlo, tak myslete na to, že ani to by vás nemělo příliš táhnout, škrtit a zařezávat se. V některých případech může vaše nedostatky ještě víc zdůraznit. Mnohem lepší volbou je skvěle padnoucí bavlněné spodní prádlo. Klasické dámské kalhotky sluší každé postavě, a to stejné se dá říct u mužů o pánských bavlněných trenýrkách.

4) Zapomeňte na volánky, balónové rukávy a také vlnkovitý lem kolem paží. Pokud máte silnější ruce, tak si nevybírejte ani rukávy, které jsou ohraničené gumičkou. Pozor si dejte také na kontrastní barvy. Pokud máte velké bříško, tak zapomeňte na bílé kalhoty a černou halenku, zdůrazníte tím střed svého těla.

5) Zapamatuje si, že proužky dokážou zeštíhlit. U proužků platí, že veškeré vertikální linie postavu zeštíhlí, horizontální naopak rozšíří. Nezapomeňte vhodně kombinovat také barvy a nikdy si neberte horní část oděvu proužkovanou jinak než spodní část oděvu.

6) Co se týče výstřihů, tak zapomeňte na čtvercové a kulaté výstřihy. Ideální jsou srdíčkové výstřihy, pokud máte větší prsa, tak volte také vhodnou podprsenku. Nebojte se ani sportovní podprsenky, kterou můžete pohodlně nosit každý den.

7) Pro štíhlejší nohy se hodí podpatky. Boty nemusí být příliš vysoké, ale v ideálním případě budou mít podpatek alespoň 5 centimetrů. Budete překvapeni, jak vysoce a elegantně najednou budete vypadat. Chůzí ve vysokých podpatcích navíc posilujete hýždě a nohy.

8) Pro dojem štíhlejší postavy nemusíte nosit jen černou barvu. Klidně vyzkoušejte i veselé barvy, stačí vhodný střih oblečení a popřípadě sladit outfit do jedné barvy nebo jen odlišných odstínů. Hlavně si dejte pozor na kontrast. Co se týče spodního prádla, tak je jen na vás, zda budou vaše kalhotky barevné nebo bílé.

9) Vyzkoušejte oblečení, které je ušito z kašmíru nebo krajky. Postavu nádherně vytvaruje také žerzej a látky s příměsí lycry a elastanu. Vhodné jsou rafinované střihy, kdy můžete oblečení různě kombinovat, vrstvit, popřípadě schovat problematické partie.